Bu Defa Su Altı Drone'u Geliştirdiler

Indiegogo platformunun üstünden destekçi toplamış olan BW1, şık tasarımı ve de özellikleri ile çok fazla dikkat çekmekte.

Bu Defa Su Altı Drone'u Geliştirdiler

Indiegogo platformunun üstünden destekçi toplamış olan BW1, şık tasarımı ve  de özellikleri ile çok fazla dikkat çekmekte.

Maksimum olarak 100 metrelik derinliğe inebilme özelliğine sahip olan BW1, 1080p / 30 fps'lik  HD bir video ve de 4 megapiksellik fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyor. Su altı özellikli drone’unun kamerası uzaktan bir yönlendirme ile birlikte aşağı veyahut yukarı eğilip değişik açılarda çekim gerçekleştirebiliyor. 1,200 lümenli 2 tane LED spot lambası, suyun derinliklerinde yer alan karanlığa karşın çekim yapmayı olanaklı bir duruma getiriyor.

Kablolu bir bağlantı, BW1'i ürününü bir şamandıraya bağlamaktadır. Bu  bahsi geçen şamandıra, kullanıcının akıllı telefonu üzerinde veyahut tabletinde Wi-Fi sayesinde bir iOS ve Android kontrol uygulaması ile birlikte iletişim kurulmasını sağlamaktadır. Drone’a komut  ile ilgili sinyalleri bu şekilde aktarılabilmekte ve de  drone’un çekmiş olduğu görüntüler ise bu şekilde alınabilmekte. Yaklaşık olarak 200 metreye kadar derinlikte ise çift taraflı bir iletim gerçekleştirilebiliyor.


Drone'u  çok daha basit bir şekilde kontrol edebilmek amacıyla, Bluetooth ile bağlantılı  bulunan akıllı telefona veya tablete bağlanabilmekte olan bir video oyununa benzeyen denetleyici de yer almakta.

BW1 isimli drone tam bir şarj ile normal kullanım esnasında 3 ila 4 saat, hafif kullanımlarda da 7 saate kadar çalışabilmekte. BW1 ürününün perakende satışında fiyatının 1.699 dolar  tutarında olması beklenmekte. Fakat destekçi toplamaya çalışan BW1 ürününe şu an içerisinde Indiegogo üstünden 749 dolar tutarındaki bir fiyatla sahip olmak olanaklı. 

indiegogo su altı drone bw1
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.