Bu Defa Elektrikli Süpürgeyi Hacklediler

Artık kullandığımız elektrik süpürgesi gibi çok basit cihazların akıllanmış olduğu bir dünyada yaşamaktayız. Lakin bu durumun da bizlere her zaman olumlu yönleri olmamakta maalesef.

Bu Defa Elektrikli Süpürgeyi Hacklediler

Artık kullandığımız elektrik süpürgesi gibi çok basit cihazların akıllanmış olduğu bir dünyada yaşamaktayız. Lakin bu durumun da bizlere her zaman olumlu yönleri olmamakta maalesef. Bu durumun en son örneği de dev firmalardan biri olan LG şirketinin Hom-Bot adına sahip akıllı süpürgesi ile birlikte karşımıza çıkmış oldu.

Check Point adına sahip olan firmada çalışan güvenlik araştırmacılarının tarafından tespit edilmiş olan güvenlik zafiyetleri sebebi ile hackerlar akıllı süpürgenin aracılığıyla video kaydından tutunda ortam dinlemesine kadar her türden şeyi çok basit bir şekilde yapabiliyorlar.

Üstelik bu hackerlar sizin ağınıza  hiç bir şekilde bağlı olmadan komple uzaktan da cihazınıza müdahale edebilmekte. Süreci çok kısa bir video durumuna getirmiş olan güvenlik araştırmacıları ise IoT cihazların güvenlik ile ilgili çok daha yetersiz  bir durumda olduklarını açık bir şekilde  belirtiyorlar.

LG şirketi ise elektrik süpürgesi ile ilgili yeni bir güncelleme yayınlamış olduğunu resmi bir şekilde açıkladı.
Zafiyeti paylaşılmadan önce LG  şirketi ile iletişime geçmiş olan güvenlik araştırmacıları firmanın bu zafiyeti kapatmakta olan güncellemeyi paylaştığını da açık bir şekilde ifade ettiler. LG şirketine ait olan  SmartThinQ adına sahip olan mobil uygulamanızı  hızlı bir şekilde güncelleyerek bu bahsi geçen zafiyetten sizlerde korunmuş olabilirsiniz.

lg elektrikli süpürge hack
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.