Bu Çin Malı Telefonlar Kutusundan Virüsleriyle Çıkıyorlar

Google şirketinin Android üzerindeki güvenliğini çoğaltabilmek amacıyla göstermiş olduğu en iyi çabaya karşın, platformun daha kötü maksatlı durumu halen fazlası ile karışık.

Bu Çin Malı Telefonlar Kutusundan Virüsleriyle Çıkıyorlar

Google şirketinin Android üzerindeki güvenliğini çoğaltabilmek amacıyla göstermiş olduğu en iyi çabaya karşın, platformun daha kötü maksatlı durumu halen fazlası ile karışık. Yalnızca birkaç gün öncesinde Google şirketinin  güvenlik araştırmacıları, aramaları kaydedebilme özelliği olan, fotoğrafları yakalayabilen ve öteki etkinlikleri izleme yeteneği olan bir tane malware çeşidi 'Lippizan'ı net bir şekilde ortaya çıkarttı . Bu defa, farklı bir güvenlik araştırma şirketi, birkaç tane Çin asıllı akıllı telefonlarda keşfedilmiş olan daha önceden yüklenmiş durumdaki bir Truva atı olduğunu belirtti.

Dr. Web'de yer alan araştırmacılar tarafından bulunduğu açıklanan Triada Trojan, kendini Zygote isimli Android'in ana sürecinin içerisine enjekte ettiğinden dolayı en zararlı yazılım çeşitlerinden bir tanesi olduğu söylenmekte. Zygote ayrıca, telefonun çalışma zamanı süresince aktif durumda olduğundan, Truva o esnada çalışmakta herhangi bir uygulamanın bağlamlarına erişebilmekte. En son yapılmış olan enkarnasyonu içerisinde, kumanda mekanizmasının yardımı ile Trojan izlenemeyecek bir biçimde güncellenmekte.

Web araştırmacıları öte yandan, Leagoo M5 Plus ile birlikte Leagoo M8, Nomu S10 ve de Nomu S20 gibi akıllı telefonlarda yer alan çekirdek Android kitaplığındaki ''libandroid_runtime.so''nin bu  bahsi geçen Triada Trojan ile enjekte edilmiş olduğunu keşfetti. ROM üreticilerinin ya da bu cihazlarda kullanılmış olan Android koduna erişimi bulunan bir başka kişinin cihazlara göndermeden hemen önce korsanların kötü maksada sahip virüs  eklemiş olabilecek olduğundan şüphelenilmekte.

çin malı telefon virüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.