Bu Akıllı Saat AsteriodOS İle Çalışıyor

Günümüz yaşam koşullarında hızlıca gelişmekte bulunan akıllı saatler, Tizen ile birlikte WatchOS ve de Android Wear isimli işletim sistemlerini kullanmakta.

Bu Akıllı Saat AsteriodOS İle Çalışıyor

Günümüz yaşam koşullarında hızlıca gelişmekte bulunan akıllı saatler, Tizen ile birlikte WatchOS ve de Android Wear isimli işletim sistemlerini kullanmakta. Her bir taneside birbirinden iddialı durumdaki giyilebilir cihazlar için geliştirilmiş bu işletim sistemlerinin aralarına yeni bir oyuncu daha katılacak

Fransız asıllı Florent Revest  şirketinin tarafından geliştirildiği açıklanan Linux tabanına sahip AsteroidOS, akıllı saatlere  çok sade ve  de akıcı bir kullanıcı deneyimini sunmayı hedeflemekte.

Geçmiş olduğumuz sene ilk kez karşımıza çıkmış olan AsteroidOS işletim sisteminin en büyük avantajı da Android Wear kullanmakta bulunan cihazlara da kurulabilmekte olması. LG'ye ait G Watch ve  de Urbane ile Asus ZenWatch 2  modeli gibi Android Wear platformunu kullanmakta bulunan cihazlara kurulabildiği açıklanan AsteriodOS  işletim sistemi çok yakın bir zamanda ilk kendi ürününe de kavuşmuş olacak.

Connect Watch adı ile piyasaya çıkması beklenmekte olan AsteroidOS platformuna ait ilk akıllı saat ise, 1.39 inç büyüklüğünde 400x400 piksel çözünürlüğü ile AMOLED ekrana sahip  durumda olacak. 4 çekirdeğe sahip 1,39 GHz saat hızı ile çalışan MediaTek bir işlemciden gücünü alacağı belirtilmiş olan saat, 4 GB'lık bir hafıza ve de 512 MB'lık bir RAM ile 8 GB'lık bir hafıza ve de 1 GB'lık bir RAM seçenekleri sunuyor olacak.

Öte yandan saatte 720p bir video kaydı yapabilme özelliğinde 2 Megapiksellik bir tane de kamera yer alıyor olacak. Bluetooth ile birlikte GPS ve  de 3G gibi bağlantı seçeneklerinin de yer verilmiş olduğu bu akıllı saatin bataryasının da 4 güne kadar bir  kullanım sunabilecek olduğu belirtilmekte.

Akıllı saatin ise piyasa çıkması amacıyla ilk önce bir miktar fon toplayabilmesi gerekli. Bu platformun daha bir finans kaynağı ve de yatırımcısı olmadığından dolayı ilerleyen günler içerisinde bağış toplayıp seri üretime geçecek olduğu günleri beklemeye başlayacak.

connect watch asteroidOS linux
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.