BTK'dan Radyasyon Açıklaması Yapıldı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, akıllı cihazların bu gece yüksek radyasyona maruz kalacağına dair sosyal medya paylaşımlarının artması nedeniyle bir açıklama yaptı.

BTK'dan Radyasyon Açıklaması Yapıldı

Bu gece WhatsApp'tan gönderilen ''telefonunuzu kapatın'' şeklindeki mesaja kullanıcıların itibar etmemesi istendi. 14-15 Kasım telefonlar kapatılacak mı? Bu gece cep telefonu kullanıcılarına WhatApp ve sosyal medya üzerinden yayılan bir mesaj herkesin tedirgin olmasına neden oldu. Acil diye gönderilen mesajda kullanıcılara ''telefon, hücresel cihaz ve tabletinizi kapattığınızdan emin olun'' şeklinde gönderim yapıldı. İlk resmi açıklama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan geldi. Açıklamada, kullanıcıların yüksek radyasyona maruz kalacağını belirten paylaşımlara ilişkin, doğruluk payı olmayan ve kamuoyunun yanlış yönlendirildiği değerlendirilen mesajlara itibar edilmemesi gerektiği belirtildi. 

BTK'dan yapılan radyasyon iddialarına ilişkin basın açıklaması şöyle; ''Sosyal medyada Singapur Televizyonu’na atıfta bulunularak ACİL başlığı ile yayınlanan ve bu gece (15 Kasım 2016 Salı) gezegenimizin çok yüksek radyasyona maruz kalacağı uyarısı ile cep telefonları ve tabletlerin kapatılması gerektiği yönünde mesajların yayıldığı görülmektedir. Doğruluğu teyit edilmemiş ve kamuoyunu yanlış yönlendirme ihtimali bulunan bu tür mesajlara vatandaşlarımızın itibar etmemesi ve ihtiyatla yaklaşması gerektiği değerlendirilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

BTK Radyasyon Singapur Televizyonu ACİL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.