BRC’li Honda Civic Sedan satışa sunuldu

BRC firması ile Honda arasında 2010 yılında başladığı belirtilen iş ortaklığı kapsamında, Honda'nın BRC'li olarak nitelendirilen Civic Sedan modeli satışa sunuldu.

BRC’li Honda Civic Sedan satışa sunuldu

Dünyanın en büyük LPG pazarının Türkiye'de olduğunun altının çizildiği açıklamada, BRC Firması, Honda ile 2010 yılında yaptığı anlaşma ile başlatılan proje kapsamında ortaya çıkan BRC'li Honda Civic Sedan modelinin satışa sunulduğu ifade edilirken. Bu pazarda LPG kullanım oranının her geçen gün daha da arttığına dikkat çekildi.

BRC Türkiye distribütörü olan 2A Mühendislik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Öncü, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında önemli bilgiler verdi.

Öncü,“Türkiye’de LPG’li araç sayısı yüksek ve BRC olarak Honda ile birlikte bu talebi karşılamak üzere 2012 yılından bu yana fabrikadan garantili LPG opsiyonu sunuluyor” ifadelerini kullandı.
 

DÜNYANIN EN BÜYÜK LPG PAZARLARI ARASINDA
Yönetim Kurulu Başkanı Örücü, LPG'li araç piyasasına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Türkiye’nin bu pazardaki konumuna dikkat çekti. Örücü, “Dünyanın en büyük LPG pazarlarının, Polonya, Kore ve Türkiye. Ülkemizde benzinli araçların yarısından fazlası LPG’li. Bu oran her geçen gün artıyor. Dünyanın önde gelen otomobil firmaları da bu duruma yönelik planlamalar yapıyor. Mesela Honda, LPG’li Civic Sedan satmaya 2012’de başladı. Dünyanın en güvenilir LPG dönüşüm markalarından BRC ile iş birliği yaptı. İlk planlamalarda satışların sadece yüzde 35’i BRC’li olur diye bekleniyordu ama üretimini tamamladığımız Civic Sedan’da oran en son yüzde 70’lerdeydi. Yeni Civic Sedan’da ise BRC’li oranının 55-60’larda olmasını bekliyoruz. Hazır kiti fabrikaya gönderiyoruz ve montaj fabrikadaki hatlarda yapılıyor. Yeni Civic Sedan’ın orijinal gösterge panelinde LPG göstergesi de bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook Profil Resmi Koruma Özelliği İle Dolandırıcılara Geçit Vermeyecek
Facebook Profil Resmi Koruma Özelliği İle Dolandırıcılara Geçit Vermeyecek
Google Glass Güncelleme İle BlueTooth Bağlantı Desteğini Aldı
Google Glass Güncelleme İle BlueTooth Bağlantı Desteğini Aldı