BMW'nin Otomobillerinde Skype Dönemi Başlayacağı Açıklandı

Microsoft şirketi ile işbirliği yapmış olan BMW, iDrive isimli sistemine sahip modelleri içerisinde, görüntülü görüşme yapabilmeye yarayan Skype isimli yazılımını kullanmaya başlayacak.

BMW'nin Otomobillerinde Skype Dönemi Başlayacağı Açıklandı

Microsoft şirketi ile işbirliği yapmış olan BMW, iDrive  isimli sistemine sahip modelleri içerisinde, görüntülü görüşme yapabilmeye yarayan Skype isimli yazılımını kullanmaya başlayacak.

Alman otomotiv devlerinden biri olan BMW Microsoft şirketi ile yapmış olduğu son anlaşma sayesinde iş adamlarının çok fazla işlerine yarayacak yeni bir tane daha özellik kullanmaya başlayacak. Geçmiş olduğumuz sene gerçekleştirilen işbirliği dahilinde Office 365 entegrasyonunu sağlamış bulunan 2 firma bu defa ise Skype for Business sistemi ile beraber araç içinden basit bir şekilde Skype toplantılarına giriş yapabilecek oldukları altyapının hazırlığını bitirdi.

BMW şirketinin her sene düzenlemiş olduğu İnovasyon Günleri Etkinliği'nde duyurulmuş olan bu yeni özellik, araç içinde Skype görüşmelerinin çok basit bir şekilde gerçekleştirebilmesini sağlamakta. Bu yeni  duyurulmuş olan özellik ilk önce yalnızca BMW 5 serisi içerisinde yer alacak. BMW şirketi ve de  Microsoft şirketinin yapmış olduğu bu özel anlaşma ile birlikte, gelecek dönemde otomobillerin de trafikte seyrettiği esnada bir ofis şeklinde kullanılabilecek olduğunu çok açık bir şekilde gösteriyor.

BMW şirketinin iDrive ismine sahip olan sistemi içinde entegre bir şekilde gelen bu özellik, şimdilik yalnızca Almanya ile birlikte Fransa ve de İngiltere’de kullanılmaya başlanacak olduğu açıklandı. Servisin öteki pazarlara ise çok hızlı bir şekilde yayılacak olması bekleniyor.

bmw microsoft skype
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.