Blizzard XP İle İlişiğini Tamamen Sonlandırıyor

Blizzard kritik bir karar verdi. Blizzard, bundan sonra pek çok popüler oyununda Windows XP desteğini barındırmayacak. Windows XP kullanıcıları Blizzard oyunları oynayamayacaklar.

Blizzard XP İle İlişiğini Tamamen Sonlandırıyor

İşletim sistemleri oyunculuk açısından da son derece önemli. Donanımların uyumluluğu kadar işletim sisteminin uyumluluğu da oyunlara tam performans sağlıyor veya hatasız bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Windows XP kuşkusuz çok eski bir işletim sistemi ama hala çok popüler olduğunu unutmamak gerekiyor. Hatta bazı bankalar tarafından Microsoft'a, XP'ye özel yeni güvenlik güncellemeleri gelmesi için sayısız başvuru yapılıyor. Aynı zamanda oyuncular da Windows XP'yi hala çok yaygın bir biçimde kullanıyorlar. Özellikle Blizzard yapımı oyunlar Windows XP platformunda çok kullanılıyor çünkü genelde bu oyunlar eski bilgisayarlarda da rahatlıkla çalışabiliyorlar yani sistem gereksinimleri yüksek olan oyunlar değiller. Ancak bilindiği üzere artık oyun firmaları eskisine göre çok daha fazla oyun güncellemesi yayınlıyor ve bu güncellemeler sanal platformdan çabucak kullanıcıy aktarılıyor. İşte bu noktada Blizzard'ın aldığı yeni bir karar, mevcut tüm Blizzard oyunlarını etkileyecek !

Blizzard, artık Windows XP'ye yönelik sağladığı desteği tamamen sonlandırma kararı aldı. Yani World of Warcraft, Diablo 3, Starcraft serisi gibi dünyanın en popüler bazı oyunları da artık Windows XP platformunda oynanamayacak. Gelecek olan güncelleme ile beraber Blizzard'ın yeni planının aktif hale getirilmesi beklenmekte. Bu yüzden artık Windows XP kullanıyor ve Blizzard'ın dünyaca ünlü oyunlarını oynamak istiyorsanız işletim sisteminizi güncellemelisiniz.

 

blizzard blizzard windows xp wold of warcraft windows xp çalışmıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.