Blackberry Android İle Alakalı Bir Açıklama Yaptı

Bugün ortaya çıkmış olan haberlere bakılırsa BlackBerry şirketi, kendisine ait olan Android işletim sisteminin adını belirledi ve de patentini almak amacı ile başvurusunu gerçekleştirdi.

Blackberry Android İle Alakalı Bir Açıklama Yaptı

Bugün ortaya çıkmış olan haberlere bakılırsa BlackBerry şirketi, kendisine ait olan Android işletim sisteminin adını belirledi ve  de patentini almak amacı ile başvurusunu gerçekleştirdi. 

Hatırlıyorsunuzdur bundan daha önce BlackBerry şirketi TCL ve de benzeyen birkaç firma ile ortaklık anlaşması gerçekleştirmiş ve BlackBerry'nin cihazları tasarlama ile birlikte üretme, tanıtma ve de satışa sunma konusunda bir izin vermiş idi.

Bu plana bakılır ise BlackBerry şirketi, DTEK60 ve de BlackBerry KEYone gibi özel cihazlar için yazılımı üretmekte idi. Cihazların donanım kısmı ise TCL şirketinin tarafından hazırlanmakta idi. BlackBerry şirketi şimdi ise  bir adım daha ileriye gidip kendisine ait güvenli Android işletim sistemini lisanslayabilmek amacı ile bir başvuru yaptı.

Yazılım biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi BlackBerry Secure ismini taşıyor ve bütün Android güvenlik özelliklerini de içinde  barındırmakta. Bu konu ile ilgili olarak ilk adımı ise Hindistan'da atmış olduğunu ve Optiemus markası ile BlackBerry Secure işletim sisteminin kullanımı amacı ile anlaşma yapmış olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Eğer belirtmiş olduğumuz Optiemus isimli marka size hiç tanıdık gelmedi ise, BlackBerry şirketinin fazlası ile büyük bir potansiyel şeklinde görmüş olduğu Hindistan pazarı içinde BlackBerry KEYone'ın siyah  renk ve sınırlı sayıda üretilmiş olan modellerini satışa sunmuş olduğunu da hatırlatalım.

blackberry blackberry keyone blackberry secure
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.