Bixby Artık Türkiye'de de Kullanılabiliyor

Samsung şirketi bugün, milyonlarca sayıdaki kullanıcının akıllı telefonlarıyla daha zeki yollar ile etkileşim kurmasını sağlamakta olan Bixby’nin sesli komut ile ilgili özelliğinin Dünya üzerinden 200’den çok ülke ve de bölge içerisinde kullanıma sunulmuş olduğunu duyurdu.

Bixby Artık Türkiye'de de Kullanılabiliyor

Samsung  şirketi bugün, milyonlarca sayıdaki kullanıcının akıllı telefonlarıyla daha zeki yollar ile etkileşim kurmasını sağlamakta olan Bixby’nin sesli komut  ile ilgili özelliğinin Dünya üzerinden 200’den çok ülke ve de bölge içerisinde kullanıma sunulmuş olduğunu duyurdu. 

Şu anda yalnızca İngilizce ve de Korece olarak kullanılmakta olan Bixby, bir veyahut daha çok komut dizisi kullanmanın yerine özel bir tane ses komutu oluşturmanıza imkan tanıyan Hızlı Komutlar özelliği sayesinde, akıllı telefonunuzu çok daha üretken bir şekilde kullanmanızı ve de  kişiselleştirebilmenizi sağlamakta.

Örnek olarak, aynı an içerisinde ''Do not Disturb'' ('Rahatsız Etmeyin') isimli moduna geçmek, alarmı da sabah 6’ya kurabilmek ve mavi ışık ile ilgili filtresini açmak amacıyla tek bir kısa yol olarak belirtilen ''İyi Geceler'' şeklindeki komutu kullanılabilmekte.

Bixby asistanı ayrıca, sizin konuşma ile birlikte soru sorma ve de bir şeyler isteme tarzınızı hemen öğreniyor. Tekrar etmeye dayalı öğrenme teknolojisi sayesinde kişisel tercihlerinizi ve de konuşma tarzınızı zaman ile çok daha iyi tanıyabilecek şekilde gelişmeye başlıyor.

Örnek olarak, bir fotoğraf çektikten sonra Bixby uygulamasına ''Az önce çekmiş olduğum fotoğrafı anneme yolla'' dediğiniz zaman, Bixby çapraz uygulama ile ilgili komutlarını anlayabilmekte, hangi fotoğraftan söz etmiş olduğunuzu tespit ederek onu hemen annenize yollayabiliyor. Bu doğal olan dil anlayışı ise, akıllı telefonunuz ile birlikte etkileşim kurmayı çok daha basit ve de daha sezgisel bir duruma getiriyor.

Galaxy S8 modeli ile S8+ modelindeki cihaz kullanıcıları, bugün itibariyle Bixby tuşuna basıp Bixby’nin ses ile ilgili özelliklerini  de kullanmaya başlayabilecek. 

bixby türkiye samsung
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.