Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak

Elimizden düşürmediğimiz telefonlarımızda, tabletlerimizde kimleri takip ediyoruz

Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak

Andy Warhol’un “herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacak” sözü tam da yaşadığımız çağ için söylenmiş. Hayatımızın bir parçası olan sosyal medyada yok yok…

Siz de milyonlarca takipçisi olan isimleri merak ediyorsanız TİME’ın hazırladığı bu listeye bir göz atın deriz.

42 miyon takipçisi olan Felix Arvid Ulf Kjellberg (PewDiePie), YouTube vidyolarıyla ve cinsel içerikli şakalarıyla takipçisi sayısını artırıyor.

25 yaşındaki şarkıcı Taylor Swift, 89 milyon takipçisiyle üst sıralarda yer alıyor.  da sosyal medyada birçok takipçisi var.

The Jester takma adlı bir hacker ise 180 siteyi çökerterek sosyal medya kullanıcıların gözünde bir ilah. Jester'ın hacklediği web siteleri arasında eşcinsel karşıtlığıyla bilinen Westboro Baptist Kilisesi'nin sitesi de var.

Amerikan Başkanı Obama, selfie çubuğuyla kendini çekip BuzzFeed adlı sosyal medya sitesinde paylaşarak Sağlık Kanunu'na dikkat çekti. Video birkaç gün içerisinde 50 milyondan fazla izlendi.

Kim Kardashian'ın gerçek hayatta milyonlarca hayranı olmasına rağmen 27 milyon takipçisini cezbetmeye devam ediyor.

Şarkıcı Shakira’nın Facebook'ta tam 107 milyon takipçisiyle ilk sıralarda yer alanlardan. Bunda Unicef ile yaptığı projelerin de etkili olduğu söyleniyor.

Twitter'daki 38 milyonluk takipçi sayısıyla Hindistan Başbakanı Modi, sosyal medyada politik ziyaretlerini paylaşarak kendine çok sayıda takipçi bulan liderlerden biri. 

sosyalmedya fenomen instagram twitter facebook youtube
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.