Beklenen Haber Geldi Google Asistan iOS Serisinde

Google Asistan uygulaması sonunda App Store marketlerde yerini aldı. Şimdilik sadece Amerika bölgesinde yayınlanan Google Asistan uygulamasının özellikleri de böylelikle netlik kazanmış oldu.

Beklenen Haber Geldi Google Asistan iOS Serisinde

Google Asistan için geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialarla beraber Google’ın yeni asistanını iOS işletim sistemine sunacağı belirtilmişti. İlk etapta sadece iddia olarak gösterilen haber sonrasında Google tarafından dün düzenlenen etkinlikte ilk doğrulama gelmiş oldu. Google I/O konferansında tanıtılan yeni Google Asistan sisteminin tanıtımından sonra yayına geçtiği de ortaya çıktı. Google tarafından dün itibariyle App Store marketlerde yayınlanan yeni uygulamanın yapabilecekleri de ortaya çıkmış oldu. Peki Google Asistan iPhone akıllı telefonlarında nasıl kullanılacak?

Google Asistan Hakkında Merak Edilenler

Google Asistan teknolojisi tıpkı Siri sanal asistanı gibi çalışıyor. Doğrudan kullanıcının vereceği komutları yerine getirebilen ve aramalar yapabilen uygulamanın bunun dışında akıllı ev aletlerini, televizyonlar ver üçüncü parti yazılımları kontrol edebilecek. Yani bir sanala asistandan neler bekleniyorsa Google Asistan ile kullanıcılar bunu bulabilecek. Fakat tabi ki uygulamanın iPhone sistemine erişimi söz konusu olmayacak.

Kaldı ki Apple’ın buna izin vermeyeceği de belirtiliyor. Şu an için sadece Amerika bölgesinde indirilebilir olan uygulamanın dil desteği nedeniyle sadece Amerika bölgesinde yayına geçtiği zaman içerisinde diğer bölgelerde de indirilmeye açılacağı belirtiliyor. Dil desteği konusunda nasıl adımların atılacağı ise henüz net değil. Türkçe desteği ise beklenen bir hamle değil bunu da ekleyelim.    

google asistan google asistan ios app store google asistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.