Basılabilir İlaç İçin Onay Verildiği Açıklandı

Basılabilir bir durumda ilaç üretmek amacı ile çalışmalar yürütmekte olan Michigan Üniversitesi’nde yer alan araştırmacılar, yeni bir tane teknik geliştirmiş olduğu açıklandı.

Basılabilir İlaç İçin Onay Verildiği Açıklandı

Basılabilir bir durumda ilaç üretmek amacı ile çalışmalar yürütmekte olan Michigan Üniversitesi’nde yer alan araştırmacılar, yeni bir tane teknik geliştirmiş olduğu açıklandı. Basılabilir durumdaki ilaç tekniği hastaneler ile birlikte eczanelere ve de doktor ofislerine değişik ilaçları basit şekilde uygulanabilir bir dozda karıştırabilme olanağını da sunmuş oluyor.

FDA ayrıca, gözenekli yapısının sayesinde vücut içerisinde çok daha basit bir şekilde emilebilen 3D ilaç tekniğini resmi bir şekilde onayladı. Yeni onaylanmış olan bu ilaç tekniğinde organik durumdaki buhar püskürtmeli  bir baskı kullanıldığı açıklanmış bir halde. Aktif  durumdaki farmasötik bileşenin toz olan durumu buharlaşıncaya kadar ısıtılarak, ısıtılmış olan bir durağan gaz ile birleştirilmektedir. Bu karışım ise  daha sonrasında özel bir ağızlıktan geçirilmektedir. Soğutulmuş bir yüzeye bırakıldığı zamanda ince bir kristalimsi film oluşmaktadır.

Araştırmacılara bakılır ise yeni nesil olan bu ilaç, farklı çözücüler veyahut kimyasallar eklemeden çok daha bir şekilde çözülmektedir.

Araştırma geliştirme süreci içerisinde çözünürlüğü çoğaltmak, ilaçların laboratuvar içerisinde  vücutta gerçekleştiği gibi davranmasını da sağlamış oluyor. Yeni geliştirilmiş olan teknik uzun vadede pek çok sağlık kuruluşu içerisinde pratik bir biçimde kullanılmaya başlanacak olabilir. Eczaneler ile birlikte hastanelerde  bu yeni ilaçlar pratik bir biçimde üretilip hasta ihtiyacı da çok kısa zamanda karşılanabilir.

fda basılabilir ilaç 3d ilaç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.