Bakanlık Çiftlikbank Oyunu İçin Bir İnceleme Başlattı

Gümrük ile Ticaret Bakanlığı son dönemlerde gerçekleştirilen başvurulardan yola çıkıp Çiftlik Bank adlı oyuna bir inceleme başlattı.

Bakanlık Çiftlikbank Oyunu İçin Bir İnceleme Başlattı

Gümrük ile Ticaret Bakanlığı son dönemlerde gerçekleştirilen başvurulardan yola çıkıp Çiftlik Bank adlı oyuna bir inceleme başlattı. Pekala saadet zinciri olduğu iddia edilmekte olan bu Çiftlik Bank nedir?

Ortaya çıkmış olan bilgilere bakılırsa bir zamandır piyasada bulunan ve onbinlerce üyesi olduğu açıklanan Çiftlik Bank oyunu bakanlık tarafından çok sıkı bir mercek altına alındı.

Edinilmiş olan bilgilere bakılırsa bakanlığa gelmiş olan çok fazla sayıda soruda oyunun yasal olup olmadığı konusunda bilgi istenmiş. Vatandaşların  ise söz konusu  bu oyunun saadet zinciri olabileceği gerekçesi ile denetim yapılmasını istediği öğrenildi.

Bakanlık ise yazılı ve de görsel medyada sık bir şekilde kendisine yer bulmakta olan Çiftlik Bank isimli sanal çiftlik oyununa yönelik olarak, Tüketicinin Korunması Hakkında Yer Alan Kanun dahilinde hızlıca harekete geçti.

Hakkında pek çok ihbar ve de şikayet gelmiş olan sanal çiftlik oyununu işletmekte bulunduğu anlaşılan Fame Game Hayvancılık Sanayi ve de Ticaret AŞ’nin de yer aldığı bir takım şirket ile organizasyonları denetim dahiline aldı.

Bakanlığın benzeyen yapıların tespiti ve  de denetimine yönelik çalışmalarının sürdüğüne de yapılan açıklama içerisinde işaret edildi.


Söz konusu olan oyun esasında internet üstünden oynanmakta bulunan sanal bir oyun. Benzer başka oyunlarda da yer aldığı gibi kişiler siteye üye olmakta ve sonrasında sanal tarım yatırımları yapmaktalar.

Oyun ile ilgili gerçekse bakanlığın incelemesinden sonra açığa çıkmış olacak.

bakanlık çiftlik bank inceleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.