Baidu Şirketinden Otonom Araç Hamlesi

2021 senesine kadar otonom araç üretme konusunda planları olan Baidu şirketi, çin asıllı araç üreticilerinden BAIC Group ile beraber çalışmaya başlayacak.

Baidu Şirketinden Otonom Araç Hamlesi

2021 senesine kadar otonom araç üretme konusunda planları olan Baidu şirketi, çin asıllı araç üreticilerinden BAIC Group ile beraber çalışmaya başlayacak. Baidu şirketi, otonom sürüş ile ilgili teknolojisini geliştirdikten hemen sonra, üretim kısmını BAIC Group şirketine bırakmış olacak.

Apollo ismi verilmiş olan otonom sürüş programı içerisinde Baidu şirketinin daha bir çok iş ortağı bulunuyor. 2019 senesine kadarki süreçte 3. Seviye otonom araç üretme konusunda planları bulunan firma, 2021 senesine kadar da 4. Seviyede bir otonom araç üretmeyi planlamakta. (3. Seviye’deki araç bağımsız bir şekilde gidiyor fakat sürücünün direksiyonun başında kontrolüde elinde tutması gerekli, 4. seviye içerisinde ise sürücünün kontrolüne hiç bir şekilde gerek duymadan güvenli  bir sürüş sağlanmış oluyor.)


Otonom araçla ilgili görüntü algılama ile birlikte siber güvenlik ve de otonom sürüşün yanında DuerOS sanal asistanı da resmi bir şekilde kullanıma sunmuş olacak. BAIC şirketi ise bu teknolojileri kendi üretmiş olduğu araçlara entegre etmeye başlayacak. 2019 senesine kadar toplam olarak 1 milyon tane  BAIC otomobilin otonom bir sürüş teknolojileriyle donatılması planlanmakta.

Geçmiş olduğumuz aylarda General Motors şirketide kendi otonom araçlarını üretebilmek amacı ile yan firması olan Cruise Automation ile beraber üretime başlayacağını açıklamıştı. GM şirketinin çok geniş hacimli  olan otonom aracı ise Bolt platformunu kullancak fakat toplu üretime uygun bir şekilde, daha çok otonom sürüşü sensörü kullanılıyor olacak.

çin baidu otonom araç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.