Audi Şirketinden Yeni Bir Sunroof Teknolojisi

Audi şirketinin modellerinin panoramik cam tavanları üzerinde artık yeni bir tane teknoloji entegre edilmiş olacak.

Audi Şirketinden Yeni Bir Sunroof Teknolojisi

Audi şirketinin  modellerinin panoramik cam tavanları üzerinde artık yeni bir  tane teknoloji entegre edilmiş olacak. 

Audi şirketi, modellerine ait olan panoramik cam tavanlarında gelecek dönemde ince filmler biçiminde bir güneş pilleri yeralacak. Bu filmlerin yapılması, güneş enerjisi ile ilgili ileri gelen şirketlerden bir tanesi olan Hanergy şirketinin yan kuruluşlarından Alta Devices tarafından üstlenilmiş oldu. Planlara bakılırsa 2017 senesinin sonunda ilk prototip bitirilmiş olacak.

Projenin faaliyete geçmesi ile birlikte, araca entegre edilmiş olan ve de güneş ışınlarını elektrik enerjisine dönüştürmekte bulunan sistem, arabanın klima sistemi veyahut koltuk ısıtıcıları amacıyla gerekli durumdaki enerjiyi karşılayabilmesi planlanmakta.

Elektrikli  olan model ürün gamını gelecek senelerde çok daha fazla genişletmeye hedeflemekte bulunan marka, gelecek dönemde yeni modellerinin çatı yüzeylerinin hepsini bu sistem ile kaplamayı planlamakta. Devam ettirilebilir bir mobilite sağlamak amacıyla bir kilometre taşı şeklinde görülen bu bahsi geçen projenin gelecek aşamaları içerisinde, elde edilmiş olan enerjinin doğrudan aküyü şarj edebilmek maksadıyla kullanılması da planlanmakta.

Audi firmasının modelleri içerisinde kullanılacak olan ''Yeşil Elektrik'', fazlası ile etkin, ince ve de esnek yenilikçi  durumdaki güneş pilleri ile üretiliyor olacak. Düşük  bir Güneş ışığı ve  de yüksek sıcaklık koşulları içerisinde de çok iyi performans sergilemekte bulunan güneş pilleri Kaliforniya içerisinde Alta Devices şirketi tarafından üretilmekte.

audi sunroof alta devices
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.