Audi Şirketi A8 Dizel Model Araçlarını Geriye Çağırmakta

Audi şirketine ait olan A8 modelleri çok fazla nitrojen oksit yaymış oldukları sebebi ile Avrupa’da geri çağırılmaya başlandı.

Audi Şirketi A8 Dizel Model Araçlarını Geriye Çağırmakta

Audi şirketine ait olan A8 modelleri çok fazla nitrojen oksit yaymış oldukları sebebi ile Avrupa’da geri çağırılmaya başlandı. Hava kirliliğine neden olduğu açıklanan bu gaz, 2015 senesi içerisinde Volkswagen şirketinin emisyon skandalı ile yüzleşmiş olmasına da sebep olmuştu.

Lüks segment otomobil üreticisi, perşembe günü gerçekleştirmiş oldukları açıklama içerisinde, durumu Almanya’nın ulaştırmasından sorumlu kurumlarından KBA’ya bildirmiş olduklarını da açık bir şekilde ifade etti. KBA ise, emisyon seviyelerinin yasa dışı bir biçimde manipüle edilmiş olduğundan çok büyük bir endişe duymakta.

Audi şirketi, 4.2 litre özelliğine sahip V8 dizel motoru barındıran 4.997 tane A8 modelinin yazılımını güncelleyecek olduklarını da resmi bir şekilde açıkladı. 2013 Eylül ila 2017 Ağustos tarihlerinin arasında üretilmiş olduğu açıklanan bu araçların 3.660 tanesi ise Almanya’da yer alıyor.

Yazılım ile ilgili olan güncellemelerinin 2018 senesinin ilk çeyreği içerisinde kış testi sonrasında uygulanabilir bir duruma gelecek olması konusunda da bir beklenti bulunuyor.

Volkswagen şirketinin hisseleri, emisyon skandalı sebebi ile %20’yi aşmakta bulunan çok büyük bir bir düşüş yaşamış idi. Fakat Alman asıllı üretici ise, perşembe gününde kriz öncesi durumuna ilk defa geri dönmüş oldu.

audi a8 dizel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.