ATAK Helikopterlerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine Teslimatları Sürüyor

Ülkemizin coğrafi ve de iklim koşullarına uyumlu bir şekilde tasarlanmış olan TUSAŞ ve de AgustaWestland ortak üretimi olarak ortaya çıkan T-129 Atak taarruz ile taktik keşif helikopterinin Türk Silahlı Kuvvetleri için teslimatı aralıksız bir şekilde sürüyor

ATAK Helikopterlerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine Teslimatları Sürüyor

Ülkemizin coğrafi ve de iklim koşullarına uyumlu bir şekilde tasarlanmış olan TUSAŞ ve de  AgustaWestland ortak üretimi olarak ortaya çıkan T-129 Atak taarruz ile taktik keşif helikopterinin Türk Silahlı Kuvvetleri için teslimatı aralıksız bir şekilde sürüyor

Türk Havacılık ile Uzay Sanayii Anonim Şirketi tarafından Twitter platformu üzerinde gerçekleştirilen açıklama dahilinde ,üretimi bitirilen bir ATAK T129 Taarruz ile Taktik Keşif Helikopteri’nin daha Türk Silahlı Kuvvetleri yetkililerine teslim edilmiş olduğu duyuruldu.

Nisan 2014’ tarihi içerisinde başlamış olan ilk teslimatın sonrasında bugünde 25. Atak helikopteri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine girmiş oldu. Bu şekilde 51 tane olan toplam siparişin, yarısının bitirilmiş olduğunu söylememizde hiç bir şekilde yanlış olmayacaktır.

Her bir tanesi 1.360 hp gücünde bulunan 2 tane LHTEC CTS800-4A Turboshaft  isimli motoruna ve de 2 tane mürettebata sahip bulunan bu helikopter, yüksek  bir manevra kabiliyeti ve  de sahip bulunduğu silah teknolojileriyle birlikte terörle mücadele kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne çok büyük bir katkı sağlamakta.

Maksimum olan kalkış ağırlığı 5 ton olarak açıklanan ve de  288 km/saatlik bir hıza ulaşabildiği açıklanan ATAK T219 taarruz ile taktik keşif helikopteri, 556 kmlik bir menzile de  sahip.

Atak, aynı esnada 8 tane güdümlü anti-tank füzesi olan MIZRAK, 12 tane güdümlü CİRİT, 2 tane STINGER ve de 500 tane top mermisi ile  birlikte görev yapabilmekte.

atak tsk helikopter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.