Artık Robot Savaşları Başlayacak

Dev durumdaki robot savaşları diye bir başlık belki de bir film, belki de bir çizgi dizi veyahut anime içinde görmeye çok fazla alıştık.

Artık Robot Savaşları Başlayacak

Dev durumdaki robot savaşları diye bir başlık belki de bir film, belki de bir çizgi dizi veyahut anime içinde görmeye çok fazla alıştık. Pekala, ya gerçek yaşam? İşte bu da gerçekten çok daha yeni bir şey. MegaBots ile Suidobashi'nin arasında geçecek olduğu açıklanan mücadele Dünya üzerindeki ilk dev robot savaşı şeklinde tarihe geçmiş olacak.

17 Ekim tarihi içerisinde, Türkiye saati ile sabaha karşı saat 5:00''i gösterdiğinde yayınlanacak mücadele ile beraber ilk dev robot kapışmasına da tanık olmuş bulunacağız. Üstelik bu  gerçekleşecek maçı canlı bir şekilde Twitch üstünden de izleyebileceksiniz.

Bu yapılacak mücadele içinse ekipler son iki seneden beri çalışmaya devam ediyorlardı ve ilk planlanmış olan tarih aralığı da Ağustos ayının ortasıyken, aksaklıklar nedeni ile hayli ertelenme gerçekleşmişti. Nerede ise 4 metre uzunluğa sahip olan bu robotlar birbirileri ile kıyasıya bir şekilde dövüşecekler.

Dövüşecek olan robotlara geçer isek; MegaBots Eagle Prime isimli robot, Amerikalı mühendislerin tarafından yapıldı. 12 ton ağırlığa sahip olan bu dev robot, 16 ayak uzunlukla beraber Titanfall‘da yer alan Titan’lara fazlası ile benzemekte.

Japonların yaptığı Kuratas da Suidobashi Heavy Industries şirketinin tarafından geliştirildi. Rakibine bakılırsa biraz daha kısa durumda olan bu robotta 13 ayak uzunluğun yanı sıra 6 tonluk bir ağırlığa sahip.

robot savaş twitch
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.