Artık Lambalar Bile Akıllı

Bilmekte olduğunuz gibi, Alexa ya da Google Assistant benzerindeki dijital asistanların en popüler durumdaki kullanımlarından bir tanesi ışıkları açarak kapatabilmek olmuştur.

Artık Lambalar Bile Akıllı

Bilmekte olduğunuz gibi, Alexa ya da Google Assistant benzerindeki dijital asistanların en popüler durumdaki  kullanımlarından bir tanesi ışıkları açarak kapatabilmek olmuştur. Hem ışıklarımızı kapatarak açalım, hem ise dijital asistanımız olsun diyip üretimi yapılan Olie, konuşmakta bulunan bir lamba şeklinde karşımıza çıkmakta.


Olie ürününü bizlere sunmuş olan firma, Indiegogo içerisinde finansman arayışında bulunan InstruMMents oldu. Ürün ise, Google Asistan ya da Alexa ile entegre bir destek sayesinde oluşturulmuş  olan akıllı bir lamba.

Hem ayakta hem ise masa lambası boyutlarında bulunan ürünlerin her bir tanesinin spot ışıklarına sahip olmasının yanında, hızlı bir şarj desteği için dahili bir Qi kablosuz bir şarj cihazını içermekte. Sesle çalışmakta bulunan bir asistanı kullanmayı istemiyorsanız da, yalnızca kablosuz şarj aleti ile birlikte masa lambası versiyonu yer alıyor.

Alüminyumdan üretilmiş olan bu ürün, üstünde yer alan dokunmaya duyarlı durumdaki bir düğmeyi kullanıp manuel bir şekilde kontrol edilebilmekte ve de ses asistanları için 4 mikrofona sahip uzak alan dizilerine sahip.

Ürünün ise Haziran 2018 tarihinde alıcılarıyla buluşması beklenmekte. Bununla beraber, firmanın daha önce sinde Indiegogo’dan bir  tane donanım ürününü başarılı bir şekilde teslim etmeyi başarmış durumda bulunması, yeni lamba ile ilgili olan umutlarını da arttırmakta.

Olie ise, yalnızca kablosuz şarj cihazı ve de  masa lambası versiyonu ile ilgili olarak 64 dolar tutarında, hem şarj cihazı, hem ise ses asistanı bulunan masa lambası  veyahut yalnızca ses asistanlı olan zemin lambası içinde 89 dolar tutarındaki  bir fiyat etiketi belirlemiş bir halde.

olie lamba akıllı lamba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.