Artık Kendi Tweetlerinizi RT'leyin !

Kendini yenilemekten vazgeçmeyen ve yüz milyonlarca kullanıcısı olan mikro blog uygulaması Twitter Retweetleme seçeneğine çok farklı bir yenilik kazandırıyor.

Artık Kendi Tweetlerinizi RT'leyin !

Ülkemizde çok fazla kullanılan, gündem neyse adeta rekabet halinde kullanıcıların ortaya laf atarak birbirleriyle neredeyse aşık edasında sazsız sözlü sataşmalarının en önemli uygulaması olan twitter üzerinden kullanıcılar kendi attıkları tweetleride bundan böyle RT'leyebilecekler. Yeni özellik atılan twite ilk RT'yide kendimizin yapmasını sağlayacak. 

Devamlı kendini yenileyen mikro blog sitesi Twitter uygulamasına farklı bir özellik  geldi. Sosyal medyacıların çok beğendiği uygyulama yeni bir özelliğini daha kullanıcılarına sunarken, milyarlarca kullanıcıyı sevindirecek RT özelliğinin detayları görülmeye başlandı. 

Geçtiğimiz zamanlarda karakter sayısı sınırının değişeceği duyurulan mikro blog sitesi Twitter'a yeni bir özellik daha  geldi. Kişiler artık kendi tweetlerini RT'leyebilecek.
Mikro bloğun gözde uygulaması Twitter geçen ay karakter sınırının değişeceğini duyurmuştu. Bu konuda tweetin içerisine eklediğimiz fotoğraf ,link ve videolar, 140 karakter sınırından düşülmeyecek. Ayrıca hashtag ve yanıt mesajlarındaki isimlerde bu sınırlamaya eklenmeyecek. Yani tweet yazmak için sahip olduğumuz 140 karakter artık hiçbir şekilde azalmayacak.

Twitter tarafınca açıklanan bu güncelleme henüz yayına alınmadı ama  başka yenilik geldi. Twitter resmi hesabından yapılan açıklamada artık kullanıcıların kendi tweetlerini RT yapabildiği duyuruldu. Böylece 'hak ettiği değeri görmemiş' paylaşımların yeniden gündeme getirilmesi hedeflendi.

Kullanıcılar ayrıca eski tweetlerini, yeni tweetin için gömebilecek. Yani artık 'ben demiştim, biz demiştik veya ne demiştik' gibi tweetler yok olacak gibi gözüküyor.  Böylece eski tweetleri ekran görüntüsüyle paylaşmaya da gerek kalmayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.