Artık Google Play Store Üzerindeki Uygulama İsimleri Daha Uzun Olabilecek

Google Play Store'da yer alan uygulamalarının adı için belirlenen karakter sınırının 30 taneden 50 taneye çıkartıldığı açıklandı

Artık Google Play Store Üzerindeki Uygulama İsimleri Daha Uzun Olabilecek

Google Play Store'da yer alan uygulamalarının adı için belirlenen karakter sınırının 30 taneden 50 taneye çıkartıldığı açıklandı. Bu yapılmış olan değişikliğin çok büyük  bir değişiklik olmadığı da aslında bir gerçek. Fakat bundan sonra Android kullanıcıları, yalnızca ada bakarak uygulamaların işlevleri ile ilgili çok daha fazla fikire de sahip olabilecekler.

Google şirketi söz konusu olan değişikliği bir e-posta ile birlikte geliştiricilere açıkladı. Fakat firmanın bu yapmış olduğu değişimi geçmiş olduğumuz haziran ayında gerçekleştirdiği anlaşılıyor. Google şirketinin sahibi olduğu özel bir navigasyon uygulamalarından Waze’in tam adı 14 Haziran tarihi içerisinde değişmiş ve de karakter sayısı tam olarak 50’ye kadar yükselmişti.

Çöpçatanlık uygulamalarından Tinder’e ait olan Play Store üzerindeki tam adı ise 43 karakter uzunluğuna sahip. Dolayısı ile Google’ın bir zamandır sunduğu olanağı artık herkese duyurmuş olduğunu da söylemek hiç bir şekilde yanlış olmayacaktır.

Google Play Store  üzerinde yer alan uygulamalarına daha uzun adların verilebiliyor olması, uygulamaların aramalar esnasında bulunmasını daha da çok basitleştirebilir. Uygulama adları içerisinde daha çok bilgi ve 
 de anahtar kelimenin geçebilecek olması sayesinde kullanıcılar için aramakta oldukları bu uygulamaları bulabilmek birazcık daha kolay bir işleme dönüşecek olabilir..

 

google play store uygulama ismi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.