Artık Google Fotoğrafların Hayvanları Tanıyabildiği Açıklandı

Kullanıcılara sunmuş olduğu sınırsız bir fotoğraf ve de video depolama alanının sayesinde son senelerde fazlasıyla popüler duruma gelmiş olan Google Fotoğraflar uygulaması, her geçtiğimiz gün yeni bir tane özellikle karşımıza çıkmak için devam etmekte.

Artık Google Fotoğrafların Hayvanları Tanıyabildiği Açıklandı

Kullanıcılara sunmuş olduğu sınırsız bir fotoğraf ve de video depolama alanının sayesinde son senelerde fazlasıyla popüler duruma gelmiş olan Google Fotoğraflar uygulaması, her geçtiğimiz gün yeni bir  tane özellikle karşımıza çıkmak için devam etmekte.

Bu ayın ilk haftası içerisinde Android cihazlar için yayınlamış olduğu yeni güncelleme ile beraber uygulamayı  da 3.6 sürümüne yükseltmiş olan Google şirketi, bu defa evcil havyan sahiplerini sevindirmekte olan bir yeniliğe imza atmış oldu.

Geliştirilmiş olan bu yeni algoritmanın sayesinde yüz tanıması özelliğini de bir adım ileri taşımış olan Fotoğraflar isimli uygulaması, bundan sonra evcil hayvanların fotoğraflarını tarayıp bunları otomatik bir şekilde gruplandırabilmekte.

Böylece çekmiş olduğunuz yüzlerce sayıdaki fotoğraf içinde hiç bir şekilde dolaşmadan, kedi ve  de köpek gibi kelimeleri kullanıp arama gerçekleştirmeden çekmiş olduğunuz hayvan fotoğraflarına tek bir kısımdan basit bir şekilde ulaşabilmektesiniz.

Hayvanların adlandırılmasına olanak tanımış olan Fotoğraflar uygulaması içerisinde, kedi ve  de köpek gibi sorguları yazmanın yerine doğrudan Rover ve de Bob gibi hayvanınıza vermiş olduğunuz adları girip arama gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanında hayvan emojilerini kullanıp arama yapılabilmesine de izin vermekte olan bu uygulamanın 500 milyon tane aktif kullanıcıya ev sahipliği yapmakta olduğunu ve yeniliğin bütün kullanıcılara ulaşabilmesinin biraz zaman alabilecek olduğunu hatırlatmayı isteriz.

google fotoğraflar uygulama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.