ARM Tabanına Sahip Olan Windows 10 Cihazların İstenileni Vermediği Açıklandı

Qualcomm şirketine ait olan Snapdragon işlemciler günümüzdeki mobil cihazlarına başarılı bir şekilde güç verse bile görünene bakılırsa aynı şeyi Windows 10 içerisindeki ekosistemi için söyleyebilmek olanaklı değil.

ARM Tabanına Sahip Olan Windows 10 Cihazların İstenileni Vermediği Açıklandı

Qualcomm şirketine ait olan Snapdragon işlemciler günümüzdeki mobil cihazlarına başarılı bir şekilde güç verse bile görünene bakılırsa aynı şeyi Windows 10 içerisindeki ekosistemi için söyleyebilmek olanaklı değil. Qualcomm şirketine ait olan Snapdragon 835 isimli işlemci üstünden Windows 10 çalıştırmakta bulunan dizüstü bilgisayarlarla gerçekleştirilen ilk testlerde benchmark'tan alınan sonuçlarının çok fazla etkileyici bulunmadığı ifade edilmekte.

Bu senenin başlarında Microsoft şirketi ile Qualcomm şirketi, ARM mobil işlemcilerden gücünü almakta bulunan Windows dizüstüler konusunda fazlasıyla iddialı bir takım açıklamalar yapmıştı. Özellikle batarya zamanı ve de performans açısından çok önemli kazanımları vurgulamışlardı.

Gel gelelimki piyasaya çıkmanın öncesinde ortaya çıkmış bulunan sonuçların iyiye işaret etmediği söyleniyor. Geekbench kullanılıp yapılmış olduğu tespit edilmiş olan benchmark testlerinde, Windows 10 S 32-bit ile birlikte tek çekirdek puanı şeklinde 1.202 ve  de çok çekirdek puanı şeklinde ise 4.068 görülmekte. Pro sürümü kullanıldığı zamanda  %10 oranında bir artış ortaya çıkmakta.

Kıyaslama kapsamında giriş seviyesindeki Intel Core-i3 işlemcinin tek çekirdek içerisinde 3.692 puan ve 
 de çok çekirdek içerisinde 11.860 puan almış olduğunu belirtelim. Kısaca söylemek gerekirse Intel şirketinin Qualcomm şirketinin eşdeğeri  olan donanımı 3 kat daha çok performans sunmakta.

Tabii ki  de Microsoft şirketi ile Qualcomm şirketinin ortaklığına ait olan sonuçların şimdilik başlangıç seviyesinde bulunduğunu da unutmamak gerekli. Sonuçlar içerisinden alınan derslerle 2 firma  daha başarılı bir deneyim sunabilecek dizüstüler için çalışmalarını sürdürecek.

Qualcomm microsoft intel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.