Ar City İsimli Bir Uygulama Geliştirdiler

AR City isimli uygulaması ile birlikte sokakları, yolları ve mağazaları 3 boyutlu şekilde görmek olanaklı. Entegre bulunduğu şehir sayısı şimdilik çok kısıtlı olsa bile, AR City isimli uygulaması, adres bulmayı fazlasıyla kolay duruma getiriyor.

Ar City İsimli Bir Uygulama Geliştirdiler

AR City isimli uygulaması ile birlikte sokakları,  yolları ve mağazaları 3 boyutlu şekilde görmek olanaklı. Entegre bulunduğu şehir sayısı şimdilik  çok kısıtlı olsa bile, AR City isimli uygulaması, adres bulmayı fazlasıyla kolay duruma getiriyor.

Git gide yükselen bir trend haline gelen artırılmış gerçekliğin teknolojisi, artık yol tarifleri konusunda da kullanılmakta. iOS işletim sisteminde piyasaya sürülmüş olan uygulama, Apple şirketinin AR Kit teknolojisini kullanmakta ve hedefe ulaşmak amacıyla yürünmesi gerekli yolları açık bir şekilde göstermekte. Üstelik  bu uygulamanın geliştiricileri artırılmış gerçeklik ile ilgili navigasyon uygulamasının GPS’ten çok  daha doğru  bir sonuç vermekte olduğunu söylemekte. Uygulama ayrıca, kullanıcıların yanlış bir sokağa girmemesi amacıyla görsel odometri (kamera yolu ile görülmüş hareketi yorumlama) kullanmakta.

Uygulama şu an içerisinde genel bir beta sürümünde yer alıyor. Temel  olarak AR navigasyon, Apple Haritalar’ın kapsamakta olduğu her şehirde çalışmakta olsa bile uygulama şu an içerisinde fazlasıyla kısıtlı, Uygulama sadece Londra’nın merkezi kent merkezlerinden Mountain View ve de San Francisco için gezintiyi sağlayabilmekte. Fakat geliştirme çalışmalarının hemen sonrasında şehir ağının genişleyecek olduğu da düşünülmekte.

Şu zamana kadar pek çok işin yapılış biçimini değiştiren artırılmış gerçeklik ile ilgili teknolojisi, adres bulmayı da fazlasıyla kolay duruma getirecek gibi gözükmekte. AR City isimli uygulamanın öteki şehirler için de güncellenecek olması ile kullanıcılar tarafından yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanacaktır.

apple ios ar city
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.