AppStore Düzenleme Geldi!

IOS sistemini kullanan tek firma olan Apple, kendi sanal mağazası App Store'de satış yapabilmesi için izin alan uygulamaların sahiplerinden bundan böyle daha farklı bir ödeme yöntemiyle kar payı isteyecek. Daha önce yüzde 30 kesinti yapan Apple, bundan böyle kullanıcısının uygulamada yer aldığı yıla göre bu yüzdede indirim yapacak.. işte detaylar!

AppStore Düzenleme Geldi!

IOS sistemi için uygun olan ve App Store mağazalarında satış yapabilmesi için izin alan uygulamaların sahiplerinden yüzde 30 kesinti yapan Apple, bundan böyle kullanıcısının uygulamada yer aldığı yıla göre bu yüzdede indirim yapacak. Ayrıca App Store'de yer almanın zorluğu ve şartları yerine getirmeyi her uygulama firması yapamadığı için çok fazla satıcı bulundurmadığı mağazasının şartlarını da hafifletecek. Hatta neredeyse tamamen ortadan kaldıracak. Apple'ın tüm uygulamalara üyelik satma izni vereceği kısmen doğrulandı. 13 Haziran'da yürürlüğe gireceği söylenen yeni şartlardan daha önce sadece haber, flört ve akış uygulamaları gibi belirli uygulamalara minimum koşul izni veriliyordu.

Apple'ın yetkili ağızlarında yapılan açıklamaya göre mağaza kullanıcıları, 13 Haziran'dan itibaren App Store giriş yaptıklarında reklam görmeye de başlayacak. Ayrıca, satışa sunulması için mağazada yer almak isteyen şirketlerin uygulamalarının kontrol sürecinden çok daha hızlı geçeceği öğrenildi. Apple'ın pazarlama bölümü yöneticisi Phil Schiller, mağaza da yeni yayınlanmaya aday uygulamaların yüzde 90'lık diliminin 48 saatten daha kısa bir sürede onaylanacağını söyledi.

Apple'ın mağazacılık sisteminde yapacağı bu değişiklikle, geliştiricilerin son dönemde yükselişte olan üyelik sistemine yönelmelerine neden olacak. Aylık ücretli üyelikle dağıtılan mobil uygulamalar kullanıcılar pekte iç açıcı görünmese de, uygulama sahipleri için iç açıcı olarak görülüyor.

AppStore Apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.