AppsFlyer: Android Kullanıcıları Daha Çok Uygulama Siliyor!

Genel olarak iPhone’un ortalama bir Android akıllı telefona kıyasla çok daha istikrarlı olduğu varsayıldığı halde, Blancco Teknoloji Grubu tarafından derlenen yeni veriler bunun aksini söylüyor. Bunun en büyük nedeni ise, Android cihaz sahiplerinin indirdikleri uygulamaları kaldırma oranı iOS’a göre oldukça yüksek.

AppsFlyer: Android Kullanıcıları Daha Çok Uygulama Siliyor!

Google’a ait olan işletim sistemi Android kullanıcılarının, yapılan araştırmalar sonucunda cihazlarına yükledikleri uygulamaları silme oranı iOS işletim sistemi kullanıcılarına göre 2 kat daha fazla. Bu konuda Android ve iOS platformundaki yapılanları araştıran AppsFlyer’in sunmuş olduğu rapora göre, cihazlarından uygulama silenlerin oranı, Android kullanıcılarında çok daha fazla.

Bu anlamda Android işletim sisteminde uygulama geliştirenlerin iOS geliştiricilerine oranla çok daha fazla endişelenmeleri gerekiyor. Android cihazlarda kullanıcılarının yüklemiş olduğu oyunların yüzde 43’ü daha sonra cihazdan siliniyor. Bu oran iOS’ta ise sadece yüzde 9. Silinen uygulamalara genel olarak bakıldığında Android cihazlardan silinen uygulama sayısı iOS cihazlara göre yüzde 200 daha fazla.

AppsFlayer yetkililerine göre, işletim sistemleri arasındaki bu farkın en büyük nedeni bu iki platforma ait olan cihazlar arasında bulunan depolama kapasitesi olarak belirtiyorlar. İki işletim sistemi arasındaki farka bakıldığında iOS işletim sistemi bulunan Apple cihazlarının depolama alanları, Android işletim sistemi kullanan cihazlara göre daha yüksek.

İphone Android iOS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.