Apple'ın Yeni Patenti İle Apple Watch 3 Geniş Ekranla Gelebilir

Cupertino'lu teknoloji devi Apple'ın akıllı saat modellerinde kullanmak üzere geliştirdiği bir projenin patenti alındı. Sızdırılan patent bilgilerine göre Apple Watch'ın yeni modelleri daha geniş ekranla üretilebilir.

Apple'ın Yeni Patenti İle Apple Watch 3 Geniş Ekranla Gelebilir

Bugün için dünyanın en popüler akıllı saat modellerinin ilk sıralarında yer alan Apple Watch, firmanın müdavim kullanıcıları tarafından vazgeçilmez bir giyilebilir teknoloji ürünü olmayı başardı. Son dönemde firmanın bu akıllı saat modellerine getirdiği ve getireceğini duyurduğu yeniliklerle birlikte özellikle sağlık alanında yaşanacak olan geliştirmelerin bu ürünlere olan ilgiyi büyük derecede arttıracağı düşünülüyor.

Apple'ın son aldığı patentle birlikte firmanın akıllı saat modellerinde baştan aşağı bir yenilik olması bekleniyor. Apple Watch modellerinde bulunan kare ekran görünümü yıllar sonra yerini dairesel tasarımlı görünüme bırakabilir. Alınan patent incelendiğinde saatin ön paneli ile birlikte saat bandının da bir kısmını içeren esnek bir ekran görünümü ile de karşılaşabiliriz. Görsel detaylıca incelendiğinde gelecek Apple Watch modellerinin kavisli ve geniş yuvarlak bir görünüme kavuşacağını söyleyebiliriz.

Apple Watch modellerinde yaşanacak olan yenilik sadece tasarımla ilgili olmayacak. İşlemci içeren modülle birlikte BlueTooth ve Wi-Fi ile bağlantı sağlayacak bir bağlantı modülü de saat modelinde görüneceği düşünülüyor.

apple watch 3 patent

Bahsi geçen patentin 2015 yılında alındığı düşünülüyor. Bu durum önümüzde gelecek olan Apple Watch 3 serisi veya 2018 yılında çıkacak olan muhtemel modellerde bu patentin kullanılabileceği ihtimalini yükseltiyor.

Muhtemel olarak WWDC 2017 etkinliklerinde duyurulması da beklenen Apple Watch 3 modelinin daha önceki haberlerimizde belirttiğimiz üzere kan şekeri takip monitörünü de içereceği düşünülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.