Apple'ın Yeni Ekran Patenti İle iPhone 8'de Ekran Yeniden Şekillenecek

Apple'ın iPhone 8 modelinde kullanmak üzere iki farklı özellik için patent aldığı ortaya çıktı. Bu yeniliklerden birisinin iPhone 8 modelinde ekranın çerçeve içine gömülmesine son verilmesi ile ilgili olduğu belirtilirken diğeri TouchID ile ilgili değişiklik olarak dikkat çekti.

Apple'ın Yeni Ekran Patenti İle iPhone 8'de Ekran Yeniden Şekillenecek

Cihazda yer alan ekran dışı alanın azaltılması için Samsung tarafından Galaxy S8 modelinde ortaya çıkan çerçevesiz ekranın bir benzeri iPhone 8 modelinde yer alacak.

Aşağıda resmini paylaşacağımız üzere Apple, iPhone 8 modeli ile birlikte artık ekranı çerçevenin içine hapsetmeyecek ekranın yer aldığı çerçeve cihazın arka kısmına kadar bir bütün olarak geliştirilecek.

Touch ID üzerinde gelen yenilikte ise kullanıcı parmaklarını ekrandan kaldırmadan kimlik doğrulamasına izin verilebilecek. Bu patentin geçtiğimiz Şubat ayında alındığı ortaya çıkmıştı.

Apple'ın aldığı patentlerle birlikte yeni iPhone modellerinin tasarımında da belirgin şekilde değişiklik görülecek. Kullanıcı geribildirimleri ile geliştirilen birçok yeni özelliğin de iPhone 8 modeli ile kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

İşte Apple'ın iPhone 8 modelinde kullanmak üzere aldığı patentlere ait görüntü. Görüntü detaylıca incelendiğinde yepyeni bir tasarımın iPhone 8 modeli ile Apple tarafından kullanıma sunulacağına dikkat çekiliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.