Apple'ın Uçakta Patlayan Kablosuz Kulaklığı Firmaya Sorun Çıkarabilir

Apple dünya genelinde kabul gören ve prestijiyle tercih edilen bir teknoloji markasıdır. Ancak elektronik ürün sektöründe marka değeri ya da firmanın konumu pek önem addetmiyor. Aksine en ünlü markaların bile patlamalarla şu sıralar başı belada. Kullanım anında patlayan Apple kulaklık için Avustralya'da şikâyetçi olan tüketici ise aldığı sonuçlardan memnun değil.

Apple'ın Uçakta Patlayan Kablosuz Kulaklığı Firmaya Sorun Çıkarabilir

Avustralya'da yaşanan olay bir uçakta meydana geldi ve bütün yolcuların panik yaşamasına sebep oldu. Telefonu kapalı biçimde müzik dinlerken aniden kulağında patlayan kulaklık yüzde ciddi bir hasara yol açmış. Görünen o ki eliyle anında müdahale etmek istemiş ve ellerinde de yanık izleri oluşmuş.

Olayın akabinde ilk iş olarak Apple'dan şikâyetçi olan kadının mağduriyetini dile getirmesi üzerine teknoloji devi açıklama yapma zorunluluğu hissetti. Fakat yaptığı açıklamada cihazın ya da kulaklığın söz konusu durumla alakası olmadığını, orijinal olmayan batarya kullanımından bu tip olayların sıkça yaşanabileceğini vurguladı.

Oysa mağdur kadın tamamıyla Avustralya'dan satın aldığı ürünü kullandığını üzerine basarak belirtiyor. Yani Apple kutu içeriğinden çıkan donanımları kullanmasına rağmen böyle bir problemin yaşandığını lanse ediyor. Fakat Apple yetkilisi orijinal olmayan hiçbir bataryanın patlamayacağının garantisi olamaz diye kestirip atma yolunu tercih ediyor.

Oysa elektronik ürünlerde bataryanın aşırı ısınması, fazla yorulması, aralıksız kullanılması bu gibi sorunlara sebep olabilir. Bunun orijinal ya da olmayan diye ayırt edilmesi bazı noktalardan yanlış. Keza geçtiğimiz yıl Samsung için Note 7 faciasını henüz unutmadık. Ancak Samsung ürününün arkasında durmayı başarmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.