Apple'ın iTunes Uygulaması Windows Store Mağazasında Yayınlanacak

Microsoft'un geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı yeni işletim sistemi Windows 10 S oldukça ilgi toplamış olmasına rağmen Windows Store üzerinde bulunan uygulamalar haricinde uygulama çalıştırmayacak olması ile tepki toplamıştı. Apple, bu durum üzerine iTunes uygulamasını Windows Store üzerinde yayınlamayı kararlaştırdı.

Apple'ın iTunes Uygulaması Windows Store Mağazasında Yayınlanacak

Microsoft kanadının geçtiğimiz hafta düzenlenen etkinlikte tanıtımını yaptığı Windows 10 S işletim sistemi birçok yeniliği beraberinde getirse de en büyük dezavantaj olarak Windows Store dışındaki uygulamaları çalıştırmaması olarak öne çıkmıştı. Bu durum Windows güvenliği için oldukça önemli olsa da birçok dev şirketin ana uygulamalarının da sistem üzerinde çalıştırılamaması bir sorunu da beraberinde getirdi.

Windows 10 S yazılımının getirdiği yenilikle birlikte bir önceki Windows sürümünde sorunsuz olarak çalıştırılabilen Google Chrome veya iTunes yazılımlarının desteklenmemesi Apple'ı harekete geçirdi.

Apple tarafından yapılan açıklama ile birlikte iTunes kullanıcılarını sevindiren haber geldi. Firma iTunes yazılımını Windows Store mağazasında yayınlama kararı aldı. 2003 yılından beri kesintisiz olarak Windows serilerinde çalışmasını sürdüren iTunes için Apple tarafından daimi destek te yayınlanıyordu. Windows 10 S işletim sistemine geçmek isteyenlerin ise yaşayacakları sorunların Apple ile ilgili olanları kısmi olarak düzeltileceği belli oldu.

Özellikle bilgisayarlar üzerinde iPhone modellerinin tam ve sorunsuz olarak senkronizasyonun sağlamak isteyen Apple, iTunes yazılımını full olarak Windows Store üzerinde yayınlayacak. Ayrıca iTunes'in mağazada yayınlanacak olan versiyonunda Apple Music ve iPhone senkronizasyon desteği de eksiksiz olarak gelecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.