Apple'ın iPhone 8 Modelinin Tahmini Fiyatının 1000 Dolar Olacağı Belirtildi

Yatırımcılar için Goldman Sachs analisti Simona Jankowski'nin yaptığı araştırmaya göre Apple'ın gelecek iPhone 8 modelinin en düşük versiyonunun fiyatının 1000 dolar seviyesinde olacağı belirtildi.

Apple'ın iPhone 8 Modelinin Tahmini Fiyatının 1000 Dolar Olacağı Belirtildi

Apple'ın iPhone 8 modeli ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de yeni amiral gemiye ait fiyat etiketleri ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

Goldman Sachs analistinin açıkladığı rapora göre iPhone 8 modelinin en düşük özellikli modelinin fiyatının 1000 dolar seviyesiyle başlayacağı belirtildi. Simona Jankowski tarafından yayınlanan rapora göre 128GB depolama alanı içeren iPhone 8 modeli 999 dolar, 256GB depolama alanına sahip olan iPhone 8 modeli ise 1099 dolara satışa sunulacakğı iddia edildi. Bugün piyasada bulunan iPhone modellerinin amiral gemisi konumundaki 256GB iPhone 7 modelinin fiyatı ise 969 dolar olarak satışta yerini almış durumda.

Jankowski'nin paylaştığı raporlarda iPhone 8 modeline ait bazı özellikler de listelendi. Raporda paylaşılan bilgilere göre iPhone 8 için uzun zamandır dillendirilen OLED ekran bu modelde yer alacak.iPhone 8 modelinin fiyatlarının anlamlı derecede yükselecek olması halihazırda piyasada bulunan iPhone modellerinin satışlarının da artmasına dolaylı yoldan etki edeceği düşünülüyor.

Yayınlanan raporda iPhone 8 modellerinin fiyatlarının Apple tutkunlarını üzecek farklı tahminler de bulunuyor. 2017 yılının ilk günlerinde iPhone 8 modeli ile ilgili raporunu paylaşan Steven Milunovich ise 64GB depolama alanı bulunduran iPhone 8 modelinin satış fiyatının 850 ila 900 dolar seviyesinde olacağını ileri sürmüştü.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.