Apple'ın iPhone 8 Modelinde Kablosuz Şarj Teknolojisi Olacak

Teknoloji devi Apple'ın iPhone 7S modelinde kullanmayı düşündüğü suya dayanıklılık ve kablosuz şarj özelliğinin 10. yıla özel olarak üretilecek olan iPhone 8 modelinde de yer alacağı belirtildi.

Apple'ın iPhone 8 Modelinde Kablosuz Şarj Teknolojisi Olacak

iPhone modellerinin üretim ortaklarından birisi olan Wistron firması tarafından iPhone 8 modeli ile ilgili ilk açıklama geldi. Nikkei tarafından yayınlanan rapora göre gelecek iPhone modellerinin suya karşı dayanıklı olmasının yanında kablosuz şarj teknolojisinin de yer alacağı bildirildi.

Firma tarafından yapılan açıklamalarda iPhone 8 modelinin haricinde iPhone 7S modelinde de bu özelliklerin geleceği iddia edilirken Apple'ın en büyük rakipleri olarak görülen Samsung ve Sony firmalarının yıllardır suya dayanıklı modellerin üretimini gerçekleştirdiklerine de dikkat çekildi.

Son olarak iPhone 8 modelinde yer alması beklenen kablosuz şarj özelliği ile ilgili son dönemde sıkça haberlerle karşılaşır olmuştuk. Bu haberlerin ortak noktasında iPhone 8 modelinin 4-5 metre uzağa kadar kablosuz şarjı destekleyeceği öne sürüldü.

Aynı zamanda Apple'ın kablosuz şarj teknolojisi için bu alanda yıllardır çalışmalarını başarılı olarak gerçekleştiren Energous firması ile birlikte ortak çalışacağı da öne sürüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.