Apple'ın iPhone 8 Modeli İle İddia Edilen Fiyat Bilgileri Ne Kadar Tutarlı?

Bir süredir üzerinde konuşulan ve Apple'ın yeni gözdesi olacak iPhone 8 için farklı fiyat politikalarından söz edildiğini gözlemliyoruz. Birçok analist ve teknoloji alanında kendini kanıtlamış firma farklı fiyat endeksleri üzerinde duruyor.

Apple'ın iPhone 8 Modeli İle İddia Edilen Fiyat Bilgileri Ne Kadar Tutarlı?

Bu noktada en iyi kıyaslama içinse amiral gemisi cihazların fiyatları arasında oluşan farklara bakmak gerekiyor. Bunu bizlerle paylaşan ise analist Goldman Sachs bankası analistleri olduğundan güvenilirliği tartışmaya kapalı oluyor. Yapılan analizler sonucunda fark edilen ayrıntı bize gösteriyor ki iPhone 7 ile Samsung Galaxy serisinin S8 modeli kıyaslanabilir konumdalar.

Bu noktada Samsung Galaxy S8 ile iPhone 7Plus modeli arasında fiyat farkı yok. Ancak seri farkı olduğunu es geçmemek gerekiyor. Haliyle aslında iPhone her zamanki gibi Galaxy serisinden daha pahalıya satışa çıkmaya devam ediyor. Analistler bu durumun devamlılığını net olarak destekliyor.

Ortaya çıkan sonuçlara göre Samsung Galaxy S8+ fiyatı için 825 $ bir tutarla karşılaşmıştık. Haliyle iPhone 8 fiyatı bu tutarın üzerinde olacaktır. İlk izlenimlere göre en az 128 GB depolama birimiyle üretilip ekstradan 256 GB bir depolama birimi seçeneği olacak.

iPhone 8 128 GB fiyatı için 999 $ fiyat etiketi bekleniyor. Bu durum ise başlı başına Samsung Galaxy S8+ modelinden neredeyse 200 $ daha pahalı olacağı anlamına geliyor. Tabi ki bu duruma Türkiye'de işlenecek olan vergiler dahil değil. Ek olarak iPhone 8 fiyat raporlarında dikkat çeken bir diğer ayrıntıda 256 GB depolama alanına sahip olan cihazın 100 $ daha pahalı olacağı belirtiliyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.