Apple'ın iOS 11 Güncellemesi Depolama Alanını Daha Verimli Kullanacak

Apple'ın resmi tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 11 işletim sistemi sürümü ile şuan kullanımda olan iOS 10 karşılaştırıldı. Özellikle depolama alanı konusunda iOS 11 işletim sisteminin alan dostu olduğu ortaya çıktı.

Apple'ın iOS 11 Güncellemesi Depolama Alanını Daha Verimli Kullanacak

Apple'ın geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği WWDC etkinliğinde resmi olarak duyurduğu iOS 11 işletim sistemi sürümünün kullanıcılara sunduğu birçok özellik ve yeniliklerin yanında bir önceki iOS 10 sürümüne göre iPhone'larda depolama alanında da büyük fark yarattığı ortaya çıktı.

Şimdilik sadece geliştiricilere sunulmuş olan iOS 11 Beta sürümü üzerinde yapılan test ve çalışmalar sonucunda iOS 11 işletim sisteminin bir önceki iOS 10 sürümüne göre cihazların depolama alanlarını daha verimli olarak kullandığı belirlendi.

Temiz kurulumla birlikte değerlendirilen her iki işletim sistemi sürümü dikkatle incelendiğinde iOS 11 işletim sistemi iOS 10 işletim sistemine göre 0,77GB daha az depolama alanı kullanarak bu alanda da kendisini ispatlamış oldu.

Apple'ın iOS 11 güncellemesi ile gelecek olan yüksek verimli video kodlaması ile birlikte yüksek verimli görüntü formatı gibi yenilenmiş dosya formatları sayesinde bu alan boşluğunu kullanıcılara sunabilen firma özellikle 16 GB iPhone modeli akıllı telefon kullanan kullanıcılar için oldukça sevindirici bir yenilik getirmiş olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.