Apple'ın iOS 10.3.2 Güncellemesi Hızlı Pil Tüketim Sorununu Beraberinde Getirdi

Apple'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 10.3.2 güncellemesi sonrası iPhone modellerinde gözlenen batarya sorunu kullanıcıları çileden çıkardı. Apple'ı şikayet yağmuruna tutan kullanıcılar yayınlanan güncelleme sonrası yaşadıkları pil sorunundan oldukça rahatsız.

Apple'ın iOS 10.3.2 Güncellemesi Hızlı Pil Tüketim Sorununu Beraberinde Getirdi

Apple'ın iPhone ve iPad modellerine getirdiği son yazılım güncellemesi iOS 10.3.2 ile birlikte pil sorunu da beraberinde geldi. Kullanıcıların olumsuz geri bildirimleri sonrasında Apple'ın nasıl bir güncelleme ile bu sorunu çözeceği henüz bilinmiyor.

Apple'ın iOS tabanlı cihazlarına getirdiği 10.3.2 güncellemesi her ne kadar güvenlik için önemli iyileştirmeler içerse de kullanıcıları oldukça rahatsız eden yeni bir problemi de beraberinde getirdi. Öyle ki iOS 10.3.2 güncellemesini cihazlarına yükleyen kullanıcılar iPhone ve iPad modellerinin bataryalarının çok kısa sürede boşaldığı ve cihazlarını sık sık şarj etmek durumunda kaldıklarını belirttiler.

iPhone 6 kullanan bir kullanıcının ilk olarak gündeme getirdiği şikayette güncelleme sonrası %100 olan telefon bataryasının şarj sonrası 10 dakika içinde %20'ye yakın pil tüketimi olduğunu belirtildi.

Apple'ın iOS tabanlı kullanıcılarının birçoğunda aynı sorunun güncelleme sonrası yaşandığı belirtilirken firmaya yansıyan bu şikayetler sonrası kısa süre içinde Apple'ın yeni bir güncelleme ile bu sorunu da ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

Apple'ın iOS 10.3.2 güncellemesinin batarya tüketimi konusunda neden bu kadar sorun çıkardığı ise teknik olarak bilinmiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.