Apple'ın Aldığı Patent İle Yeni Nesil MacBook Modelleri Çerçevesiz Olacak

Apple'ın popüler dizüstü bilgisayarı MacBook için alındığı öne sürülen bir patent ile gelecek MacBook modellerinde çerçeve teriminin tamamen ortadan kalkacağı öne sürüldü.

Apple'ın Aldığı Patent İle Yeni Nesil MacBook Modelleri Çerçevesiz Olacak

Teknoloji devi Apple'ın iPhone modelleri üzerinde yaptığı çalışmalar aynı hızda dizüstü bilgisayar modelleri olan MacBook'larda da kesintisiz sürüyor. Firmanın iPhone 8 modeli ile OLED ekranlara geçiş yapacağı düşünülürken aynı zamanda MacBook modelleri için alındığı düşünülen yeni bir patent ile de bu bilgisayar modellerinde çerçevenin tamamen ortadan kalkacağı iddia ediliyor.

MacBook için alındığı öne sürülen patent çizimlerinde MacBook ekranlarında çerçeveye yer verilmemiş. Esnek bir yapının bulunduğu OLED teknolojinin de yer aldığı patent görselinde ön yüz tamamen ekrana ayrılmış görünüyor. Özellikle kameranın ön yüzde yer almayacak olması kamera sistemininde ekranın arka kısmına yerleştirileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Apple'ın MacBook patentinde ekrana sinyallerin yan kısımlarda bulunan film tarzında transistörler aracılığıyla iletileceği düşünülüyor. Çerçeve kısmında görüntünün yer almayacağına kesin gözüyle bakılırken alınan patentle birlikte yeni nesil MacBook modelleri OLED ekran teknolojisinin çerçevesiz ekranla buluşacağı teknoloji harikası ürün olarak karşımıza çıkacak gibi.

En son çıkan MacBook Pro modellerinin çıkış tarihi göz önüne alındığında çerçevesiz ekrana sahip olan MacBook modelleri ile en erken 2 yıl sonra karşılaşabileceğimizi düşünüyoruz.

macbook çerçevesiz patent

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.