Apple’den 300 Dolarlık Kitap

Apple farklı bir adım atarak 20 yıldan beri ürettiği cihazları bir kitap haline dönüştürme kararı aldı. Apple tarafından yapılan duyuruda, geçmişten günümüze kadar üretilen cihazların bir kitap halinde kullanıcıların ilgisine sunulduğu açıklandı. Designed by Apple in California adını taşıyan kitapta 450 farklı fotoğraf yer alıyor.

Apple’den 300 Dolarlık Kitap

Yarın itibarıyla Apple.com sitesi ve Amerika’daki önde gelen Apple mağazalarında satışa sunulacak olan bu kitabın 2 farklı boyutu yer alacak. Küçük olan versiyonu 199 dolar, büyük olanı ise 299 dolar etiketiyle raflarda ki yerine alacak.

Kitabın kapağı tamamen beyaz renkte ve üstünde sadece kabartmalı Apple logosu bulunacak şekilde tasarlandı. Kitabın cilt kısmında ise tıpkı çoğu Apple ürününde görünebilecek bir yerde olan “Designed by Apple in California”, yani “Apple tarafından Kaliforniya’da tasarlandı” yazısı yer alıyor.
Apple’ın web sitesindeki fotoğraflara göre hazırlanan bu kitapta metin yer almıyor. Fotoğrafçı Andrew Zuckerman tarafından çekilmiş 450 fotoğrafın bir araya getirildiği kitapta herhangi bir arka plan kullanılmıyor. Bu da ürünlerin havada asılıyormuş gibi görünmesini sağlıyor. Kitap 1998 yılında çıkan iMac ile başlıyor ve 2015’in ürünü Apple Pencil ile bitiyor.

Apple’ın bu kitabı özellikle güzel bir yılbaşı hediyesi olabilir. Bunun yanı sıra Apple mağazalarında da ön planda rahatlıkla fark edilecek şekilde yerleştirilecektir. Bir teknoloji şirketi olan Apple’ın fotoğraf kitabı çıkarması garip gibi görünse de, bu kitabın da hatırı sayılır bir müşteri kitlesine ulaşacağını tahmin etmek zor değil.

Aslında bu Apple fotoğraf kitabı, Apple’ın tasarım şefi Jony Ive’nin şirketteki dolaylı tarihçesi olarak da yorumlanabilir. Kitapla ilgili olarak yayınlanan basın bülteninde Ive’ye çok fazla atıfta bulunulurken, kitap O’nun Apple’daki ilk tasarımı olan iMac ile başlıyor.

 

Andrew Zuckerman Apple iMac Designed by Apple in California
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.