Apple'dan 4K HDR Desteği Olan Bir Apple TV

iPhone 8 modelindeki akıllı telefonun da tanıtılacak olduğu etkinlik, 4K ve de HDR desteğine sahip 5. nesil Apple TV ile ilgili cihazının tanıtılmasına da ev sahipliği yapabilecek gibi gözükmekte.

Apple'dan 4K HDR Desteği Olan Bir Apple TV

iPhone 8 modelindeki akıllı telefonun da tanıtılacak olduğu etkinlik, 4K ve  de HDR desteğine sahip 5. nesil Apple TV ile ilgili cihazının tanıtılmasına da ev sahipliği yapabilecek gibi gözükmekte.

Bloomberg’in yapmış olduğu haberine bakılır ise yeni nesilden Apple TV, şu anda yer alan neslin sunmuş olduğu 1080p çözünürlüğü tam 2'ye katlamakta olan 4K akışını desteklemek amacıyla çok daha hızlı bir işlemciye de ev sahipliğini yapıyor olacak. Eklemek gerekir ise, cihaz çok daha parlak ve de keskin renklere imkan sağlayan çok  Yüksek Dinamik Aralık (HDR) içinde bir destek sunuyor olacak. TV uygulamasının yeni olan bu sürümü içinde test süreci gerçekleştirmiş olan firmanın TV içeriklerini  çok daha iyi bir şekilde ön plana çıkarmayı istediği de ifade edilmekte.

4K ve  de HDR içeriklerini oynatabilmek amacı ile Apple şirketinin bu formatta yer alan videoları sağlayabilecek pozisyondaki içerik üreticileriyle  bir anlaşma yapmasının gerektiği ve firmanın filmlerin 4K ile ilgili versiyonlarını iTunes platformuna dahil edebilmek amacıyla film stüdyolarıyla  çeşitli görüşmelere başlamış olduğu da söyleniyor.

En son Ekim 2015 tarihi içerisinde güncellenmiş olan Apple TV ise, Siri Kumanda ve de  tam App Store desteği ile birlikte resmi bir şekilde tanıtılmış idi.

apple apple tv siri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.