Apple Yeni Cihazı Touch Bar’lı MacBook Pro İçin Mac App Store’a Özel Bir Güncelleme Verdi

Türkiye’de Apple Store Online üzerinden satın alınabilen yeni MacBook Pro’nun şüphesiz en dikkat çeken özelliği Touch Bar.

Apple Yeni Cihazı Touch Bar’lı MacBook Pro İçin Mac App Store’a Özel Bir Güncelleme Verdi

Yeni MacBook Pro satışa sunulsa da Touch Bar ve Touch ID’li modelin sevkiyatı yeni yapılmaya başlandı. Touch Bar’lı modelin satın alınması durumunda hangi uygulamaların bu özelliğe destek verdiğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Hangi uygulamaların Touch Bar’a destek verdiğinden önce bu özelliği kısaca bahsedelim.  Apple’ın Touch Bar olarak adlandırdığı ve klavyenin üst kısmına entegre ettiği panel,  fonksiyon tuşlarının yerini alıyor ve bu tuşlardan çok daha fazlasını vadediyor. Çoklu dokunmayı algılayabilen Touch Bar, açılan uygulama ve programlarla alakalı da kontroller sunuyor. Kısayolları, emoji’leri ve çok daha fazlasını tek dokunuşla seçebilmeyi mümkün kılan Touch Bar, bir videoyu tam ekran görüntülerken videonun zaman akışında hızla gezinebilmeye, fotoğraflara göz atmaya ve onları düzenlemeye imkan tanıyor. Touch Bar uyumlu en iyi MacBook Pro uygulamalarına haberin devamında ulaşabilirsiniz.

Apple Mac’lere özel uygulama mağazasına bir de özel bir bölüm de ekledi. Bu bölüm üzerinden  Touch Bar desteğine sahip uygulamalar görüntülenebiliyor.
Başlangıç olarak 14 uygulamanın Touch Bar desteğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu uygulmalar; Day One, OmniGraffle 7, PocketCAS, Mail Designer Pro 3, Focus, and 1Password, Final Cut Pro ve djay Pro.

Touch Bar ile uygulamalara gömülü kısayol özelliklerinin daha kolay kullanılabildiğini sanıyoruz ki söylemeye gerek yok. Bu yönü ile Touch Bar’lı 15 inç MacBook Pro’nun eşsiz bir yöne sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

15 inç MacBook Pro satın alan kullanıcıların iu anda en büyük şikayeti uygulamaların genelinin Touch Bar’ı desteklemiyor oluşu. Gelecekte artan uygulama desteği ile Touch Bar’ın ününü arttıracağıda bir gerçek.

Touch Bar Türkiye MacBook Pro App Store
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.