Apple Yatırım Amaçlı Olarak Netflix'i Bünyesine Katmak İstiyor

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarının arasında yer alan ve ürün geliştirmeleri ile basın tarafından da oldukça fazla haber değeri olan Apple'ın yaptığı yatırımlara bir tanesinin daha ekleneceği iddia ediliyor. Cupertino'lu firma için gelen bilgilere göre Apple'ın hedefi Netflix'i satın almak!

Apple Yatırım Amaçlı Olarak Netflix'i Bünyesine Katmak İstiyor

Teknoloji devi Apple, dünya genelinde yaptığı yatırımlara devam ederken büyük bir satın alımın arefesinde olduğu sızdırıldı. Hali hazırda Apple'ın 250 milyar dolardan fazla nakit hesabının olduğu belirtilirken günden güne artan gelirlerin nasıl kullanılacağı ve hangi yatırımlarla destekleneceği merak konusu olmuştu.

Apple ile ilgili son gelen bilgilere göre firmanın dizi ve film içeriklerine ilgisi günden güne artmakta. Apple TV ve iTunes gibi platformlarını geliştirmek ve büyütmek isteyen dev firma bu alanda yayın yapan en büyük firmalardan birisi olan Netflix'i gözüne kestirmiş gibi gözüküyor.

Apple'ın Netflix'e olan ilgisi yatırım şirketlerinden birisi olan Citi tarafından iddia edildi. Tüm bu iddialar ne kadar gerçeği yansıtacak henüz netlik kazanmadı ancak Apple'ın yatırım amaçlı böyle bir satın alma işlemine girip girmeyeceği konusu bir süre gündem oluşturmaya devam edecek gibi görünüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.