Apple Yapay Zeka Sistemini iPhone'a Taşımak İçin Özel Çip Üretti

Teknoloji devi Apple'ın iPhone modellerini daha kullanılabilir hale getirebilmek ve kullanıcı deneyimini arttırabilmek amacıyla yeni nesil iPhone'lara yapay zeka sistemini getirmeyi düşünüyor.

Apple Yapay Zeka Sistemini iPhone'a Taşımak İçin Özel Çip Üretti

Eylül 2017 tarihinde düzenlenecek Apple etkinliği ile tanıtılması beklenen iPhone 8 hakkında bilgiler bir bir gelmeye devam ederken bir önceki iPhone 7 modelinden ne kadar radikal değişiklik yapılacağı, bu değişikliklerin cihazın hangi alanında olacağı hala sır konusu. Öyle ki iPhone 6 modelinden tutuniPhone 7S modeline kadar hala aynı kasanın kullanıyor olması Apple müdavim kullanıcılarının farklı tasarım ve ciddi değişim beklenti isteğinin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. Aynı gözle bakıldığında Apple'ın da iPhone 8 modeli için yenilikçi tavır takınacağı düşünülüyor.

Bloomberg kaynaklı habere göre Apple'ın gelecek iPhone ve iPad modellerinde yapay zeka teknolojisini de kullanabilmek için özelleştirilmiş bir çip ürettiği ortaya çıktı. Yüz tanıma, ses tanıma gibi algoritmaların işlemini yapması beklenen yapay zeka çipinin iPhone ve iPad gibi ürünlerin bataryasına da katkıda bulunması bekleniyor.

iPhone için geliştirilen yapay zeka çipinin ne zaman kullanılabilir olacağı henüz bilinmiyor. Firmanın şuan için prototip çalışmalarına başladığı bildirilirken net tarih verilemiyor. Apple'ın CEO'su Tim Cook bir süredir yapay zeka ve arttırılmış gerçeklik sistemleri üzerinde yapacakları çalışmaların bahsini yaparken  firmanın en gözalıcı ürünü olan iPhone için de bu sistemin getirilmesi olağan görünüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.