Apple Watch OLED Ekran Yerine Micro LED Ekrana Geçiş Yapabilir

Teknoloji devi Apple'ın popüler akıllı saati Apple Watch için sızdırılan OLED ekrana geçiş durumu şimdilerde askıya alınmış gibi gözüküyor. OLED ekranlar ile en büyük rakibi Samsung'a bağımlı olmak istemeyen Apple, kendi geliştirdiği micro LED ekranları akıllı saatlerinde kullanabilmek için kolları sıvadı.

Apple Watch OLED Ekran Yerine Micro LED Ekrana Geçiş Yapabilir

Giyilebilir teknoloji ürünlerinde açık ara önde olan akıllı saat modellerinin en popüler modellerinden olan Apple Watch için gelecek planları yeniden inşaa ediliyor. Nikkei kaynaklı gelen bilgilere göre Apple'ın akıllı saat modellerinde 2018 yılı itibariyle OLED ekran kullanımını bırakacağı ve kendi geliştirdiği daha teknolojik ekran olarak bildirilen micro LED ekranlara geçiş yapacağı öne sürüldü.

Apple'ın ortaya çıkarılan raporlarda micro-LED ekran teknolojisi üzerinde çalıştığı bir süredir bilinen bir gerçekti. Ancak geliştirilen bu ekran teknolojisinin hangi ürünlerde kullanılacağına dair yeterli veri bulunamamıştı. Bununla birlikte Nikkei tarafından yayınlanan yeni rapora göre Apple'ın micro LED ekran çalışmalarında sona geldiği ve üretim aşamalarına Tayvan'da yer alan Taoyuan merkezindeki fabrikalarında geçildiği belirtildi.

OLED ekranlarda bugün için dünyanın bir numarası olarak bilinen ve Apple'ın da tedarikçiliğini yapan Samsung'un micro LED ekran teknolojisi hazır hale geldiğinde Apple'a ürün tedarik etmesi artık zor görünüyor. Bununla birlikte rakibinin micro LED ekran teknolojisi üzerindeki çalışmalarını önceden öğrenmeyi başaran Samsung, micro LED üretici firması olan PlayNitride'ı satın almak için girişimlerde de bulunmuştu.

Bunun yanında Apple'ın 2014 yılında yapmış olduğu alışverişte micro LED ekran üreticisi LuxVue'yi satın alması firmanın bu alanda üretilecek ürünleri kendi cihazlarında kullanma ihtimalini de bir hayli arttırıyor.

Apple Watch için 2018 yılında kullanıma girmesi beklenen micro LED teknolojisinin iPhone modellerinde ise en erken 2020 yılında kullanılabileceği iddia ediliyor.

OLED ekranlara göre daha ince, yüksek parlaklık ve geliştirilmiş renk özellikleri ile daha yüksek çözünürlüğe sahip olacağı belirtilen micro LED teknolojisinin kullanımı bakalım akıllı saat pazarındaki dengeleri nasıl değiştirecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.