Apple Watch 2017 Yılının İlk Çeyreğinin Giyilebilir Cihaz Lideri Oldu

Teknoloji devi Apple giyilebilir teknoloji pazarında da oldukça önemli başarılara imza atıyor. 2017 yılının ilk çeyreği baz alındığında Fitbit'i geride bırakan Apple giyilebilir teknoloji pazarının lideri oldu.

Apple Watch 2017 Yılının İlk Çeyreğinin Giyilebilir Cihaz Lideri Oldu

Apple, giyilebilir teknoloji ürünleri alanında akıllı saati Apple Watch sayesinde 2017 yılının ilk çeyreğinin pazar lideri olmayı başardı. Dev teknoloji firmasını ise Çin'li Xiaomi takip ediyor.

Strategy Analytics tarafından yapılan araştırma raporlarına göre Apple, 2017 yılının ilk 3 ayında yaklaşık olarak 3.5 milyon adet Apple Watch satışı yapılırken giyilebilir teknoloji ürünleri pazarının %15.9'unu eline geçirerek pazarın lideri konumuna yükseldi. Bu sürede Xiaomi 3.4 milyon adet giyilebilir teknoloji ürünü satışı yapmayı başarırken Fitbit ise 2.9 milyon adette kaldı.

Apple, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre de anlamlı bir yükseliş elde etti. 2016 yılının aynı döneminde 2.2 milyon adet Apple Watch satışı yapan firma neredeyse yarı yarıya bir artış kazandı. Fitbit ise geçen yıl aynı dönemde 4.5 milyon adet ürün satışı gerçekleştirirken bu yıl bu oran yarı yarıya düşmüş görünüyor.

Strategy Analytics yetkilisi Cliff Raskind, Fitbit'in bu yılın ilk çeyreğinde 2.9 milyon adet giyilebilir teknoloji ürünü sevkiyatı yapmış olmasına rağmen geçen yıla göre %36 gibi ciddi bir kayıp verdiğini vurgularken Fitbit'in pazardaki yerini bu yıl itibariyle kaybetmiş olmasının kullanıcıların spor bantlarına olan taleplerin düşüşüne bağladı. Aynı zamanda Fitbit sevkiyat, gelir durumu ve kar oranında da büyük kayıp yaşadığı raporlarda kendisine yer edindi.

giyilebilir teknoloji ürünleri satış lideri apple

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.