Apple, Uyku Takibi Uzmanı Beddit'i Satın Aldığını Duyurdu

Cupertino'lu teknoloji devi Apple özellikle gelecek Apple Watch modellerinin gelişiminde büyük katkısı olacağını düşündüğü bir şirket olan Beddit'i satın aldı.

Apple, Uyku Takibi Uzmanı Beddit'i Satın Aldığını Duyurdu

Dünyanın en büyük firmalarından birisi olan Apple, akıllı saat teknolojisini dahada geliştirmek amacıyla uyku takibi alanında uzman olarak bilinen Beddit şirketini satın aldı. Büyük firmaların genel olarak prensip edindiği kendisine ilerde rakip olabilecek veya kendi kullandığı teknolojiyi geliştirmeye katkıda bulunacak şirketleri bünyesine katma çabalarına daha önce de sıklıkla rastlamıştık. Benzeri bir olay Apple ile Beddit şirketleri arasında gerçekleşti.

Apple, Finlandiya merkezli uyku takip cihazları alanında kendisini geliştirmiş donanım ve yazılım firması olan Beddit'i satın aldığını kendi resmi sitesinden duyurdu. Bu satın alım ile birlikte dev firmanın giyilebilir teknoloji ürünleri konusuna da yoğunlaşacağı düşünülürken özellikle Apple'ın akıllı saat teknolojisinin bu alışverişten en çok katkı görecek alanı olduğunu söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere Beddit firması uyku takibi ve yönetimi alanında kendisini oldukça geliştirmiş ve kanıtlamış bir şirket. Apple'ın bu firmayı satın almasıyla birlikte özellikle gelecek Apple Watch modellerinde Beddit'e ait teknolojilerden oldukça fazla yararlanacağı düşünülüyor. Akıllı saat teknolojisine getirilecek yenilikler özellikle kullanıcı deneyimi ve bu pazarda rekabet açısından oldukça önem arzediyor.

Apple ile Beddit arasında yapılan satış işlemi sonrasında şuan halihazırda birçok kesim tarafından kullanılan ve ilgi duyulan Beddit ürünlerinin satışlarının devam edeceği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.