Apple Uygulamaların Yorum Bildirimlerini Engelleyecek!

Apple yeni mobil işletim sistemi iOS 11 ile birlikte uygulamaların kullanıcılardan zorla yıldız ya da yorum yapılması şeklinde bildirimlerini yasaklayacak.

Apple Uygulamaların Yorum Bildirimlerini Engelleyecek!

Teknoloji devi Apple yeni mobil işletim sistemi iOS 11'de uygulamaların can sıkıcı bildirimlerinin de önüne geçecek.

Apple yeni mobil işletim sistemi olan iOS 11'i kısa bir süre önce tanıtmış ve şimdiye kadarki en güçlü iOS sürümünü kullanıcılarla buluşturmuştu. Gelişmiş pek çok önemli özellik ve yenilikle gelen iOS 11 ile birlikte ayrıca uygulamaların kullanıcılara sürekli olarak yorum yapmaları ya da mağazada yıldız verme bildirimleri ortadan kalkıyor.

Apple iOS 11 ile birlikte artık üçüncü parti uygulamaların dışarıya link vermesini engelleyecek. Uygulama geliştiricileri bunun yerine yıldız verme işini uygulama içinden halledecekler.

ios-11

Hali hazırda bilindiği gibi kullanıcılar yeni yükledikleri ya da uzun süredir kullandıkları uygulamaları yeniden açtıklarında "sevdiniz mi ?"  ya da "bize puan verin!" şeklinde bildirimler alıyorlar ve sonrasında kullanıcılar yorum yapmak ya da yıldız vermek için App Store'a yönlendiriliyordu.

Ancak Apple'ın yeni politikasına göre geliştiriciler sadece yılda 3 sefer puan ya da yorum isteyebilecek. Ayrıca kullanıcılar yılda 3 kez de olsa böyle bildirimler görmek istemiyorlarsa Ayarlar'dan uygulamaların değerlendirme bildirimlerini kapatabilecekler.

apple ios 11 app store
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.