Apple tvOS 11 Yazılımını Resmi Olarak Duyurdu

Apple'ın WWDC 2017 etkinliğinde üzerinde pek fazla konuşulmayan tvOS 11 yazılımı resmi olarak tanıtıldı. Apple TV için geliştirilen yeni tvOS yazılımı hangi yeniliklerle geliyor?

Apple tvOS 11 Yazılımını Resmi Olarak Duyurdu

Apple'ın geçtiğimiz Pazartesi günü düzenlediği WWDC 2017 etkinlikleri kapsamında iOS, watchOS ve macOS yazılımları ile ilgili güncellemeler duyurulurken tvOS yazılımına dair herhangi bir güncellemeden bahsedilmemişti. Hemen bütün ürün yazılımlarının güncellenmesi sonrası tvOS güncellenmeyecek mi diye düşünürken "tvOS 11'de neler yeni" başlıklı bir oturum firma tarafından yapıldı.

Yalnız tvOS 11 yazılım güncellemesi macOS High Sierra veya iOS 11 gibi kapsamlı geliştirmeler içermiyor. Bu nedenle resmi tanıtımdan ziyade küçük bir oturumla bahsedilen tvOS 11 yazılımında dikkat çeken konu başlıklarını ise sıralayalım.

tvOS 11 güncellemesi ile birlikte ODR işlevinde yapılan değişiklikle birlikte geliştiricilerin uygulama boyutlarını küçültmeleri sağlanabilecek. Bunun yanında maksimum dosya boyutu ise 200MB'tan 4GB'a yükseltildi.

iOS ve macOS üzerinde uzun yıllardır bulunan sağdan sola yazım dili desteği tvOS platformuna da getirildi. Yayınlanan güncelleme ile birlikte geliştiriciler saydam olmayan düğmeler ekleyerek farklı arka plan rengini de kullanabilecekler. BlurOverFullScreen özelliği ile ise geliştiricilerin Apple TV cihazını uyku moduna alındığında tüm ekranın bulanıklaştırma işlevini gerçekleştirmesini sağlıyor.

Şimdilik sadece geliştiricilere özel olarak önizleme beta sürümü yayınlanan tvOS 11 yazılımının full sürümünün 2017 sonbaharında yayınlanması planlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.