Apple Şirketinin Tarihindeki Bir İlkte iPhone 8 Plus Modelinin İmzası Var

iPhone 6 Plus modelinin satışa çıkartılması ile beraber senelerdir küçük ekrana sahip akıllı telefon kullanmakta olan müşterilerinin karşılarına bir phablet modeliyle çıkmış olan Apple şirketi, daha çok kullanıcıya ulaşır iken alışkanlıkların değişmesini de sağlayamadı.

Apple Şirketinin Tarihindeki Bir İlkte iPhone 8 Plus Modelinin İmzası Var

iPhone 6 Plus modelinin satışa çıkartılması ile beraber senelerdir küçük ekrana sahip akıllı telefon kullanmakta olan müşterilerinin karşılarına bir phablet modeliyle çıkmış olan Apple şirketi, daha çok kullanıcıya ulaşır iken alışkanlıkların değişmesini  de sağlayamadı.

Çünkü, 2014 senesi içerisinde iPhone 6 ile başlamış olan ve  de 6S / 7 / 8 biçiminde devam eden 2 tane modelden oluşmakta bulunan akıllı telefon serisi içinde satış rakamları açısından bugüne kadar kazanmış olan hep, Plus modelinin tersine standart model olmaktaydı.

iPhone X  isimli modeli ile son dönemlerde teknoloji gündeminden düşmemekte olan firmanın, 2017 senesinin 3. çeyrekteki satış analizlerinin paylaşılması ile beraber, iPhone 8 Plus  isimli modelinin Apple şirketinin tarihinde bir ilke imza atmış olduğu da ortaya çıktı.

Araştırma firmalarından Canalys tarafından 2017 senesinin üçüncü çeyreğine yönelik yayınlanan rapor içerisinde, iPhone 8 Plus modelinin yüksek satış rakamlarıyla, standart durumdaki iPhone 8 modelini geride bırakmış olduğu görülmekte. Bunun dahilinde Apple şirketi tarihinde ilk kez bir Plus modeli, standart durumdaki modelden daha çok satışa ulaşmış oldu.

Genel tabloya bakıldığı zaman, senenin 3. çeyreğinde 11.8 milyon tane satış rakamına ulaşmış olan iPhone 8 serisi, geçmiş olduğumuz sene 14 milyon seviyesine ulaşmayı başaran iPhone 7 serisinin çok arkasında kalmakta. Bunun dahilinde yeni iPhone modellerine olan ilginin geçtiğimiz senelere kıyasla düşük  bir durumda olduğunu da rahatlıkla söyleyebilmekteyiz.

iPhone 8 serisine gerçekleşen ilginin geçmiş olduğumuz senelere göre düşük bulunmasının en büyük 2 sebebi olarak, Apple şirketinin benzer tasarımı kullanmayı sürdürmesi ve de  kullanıcıların iPhone 
 modeline odaklanmış olması gösterilmekte.

apple iphone iphone 8 plus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.