Apple Şirketinin Güney Kore'de Yer Alan Ofisini Bastılar

Apple şirketinin Güney Kore'de yer alan ofisi, firmanın iPhone X modellerini lanse etmiş olduğu gün çok kötü bir sürpriz ile karşılaşmış oldu.

Apple Şirketinin Güney Kore'de Yer Alan Ofisini Bastılar

Apple şirketinin Güney Kore'de yer alan ofisi, firmanın iPhone X modellerini lanse etmiş olduğu gün  çok kötü bir sürpriz ile karşılaşmış oldu. aktarılmış olan bilgilere bakılırsa devletin düzenleyici kurumu yetkilileri tarafından basılmış olan  ofis, Apple şirketinin iPhone X çıkışından hemen önce ''iş yöntemlerini'' detaylı bir şekilde sorguladı.

Hatırlarsanız geçmiş olduğumuz sene Güney Kore, Apple şirketine yerel operatörler ile ''adaletsiz'' bir şekilde anlaşmalar yaptığından dolayı soruşturma açmış idi.

Pek çok analist ile birlikte yorumcu, Güney Kore'nin hükümetinin daha önce yaşanmış olan bu olayların ''Apple şirketine karşıt'' olması ile alakalı olduğunu söyler iken bunun çok büyük bir cadı avı olduğunu belirtmekteler. Zira bilmiş olduğunuz gibi Apple şirketinin pek çok alanda en büyük rakibi olarak ön plana çıkan Samsung ve de LG gibi şirketler  Güney Kore'de yer alan en büyük firmalardan.

2015 senesi içerisinde Apple şirketinin Güney Kore akıllı telefon pazarı içerisinde payı %33 olduğundan dolayı ülkenin ''Adil Ticaret Komisyonu'' niçinde yabancı bir şirketin bu kadar büyük bir pazar payı almış olduğuna yönelik bir araştırma görevini de başlatmış bir durumdaydı.

Bakalım apple şirketi bu konu ile ilgili olarak tam olarak nasıl bir açıklama yapacak?

apple güney kore iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.