Apple Şirketine Tarihi Ceza

Apple şirketinin uzun senelerden beri devam eden patent savaşları yavaş bir şekilde sona ermekte ve bu defa ise VirnetX’e ödemesi gerekli olan inanılmaz rakam kesinleşti.

Apple Şirketine Tarihi Ceza

Apple şirketinin uzun senelerden beri devam eden patent savaşları yavaş bir şekilde sona ermekte ve bu defa ise VirnetX’e ödemesi gerekli olan inanılmaz rakam kesinleşti. Görünüşe bakılırsa firma, VirnetX şirketine türlü patent ihlallerinden dolayı tam 440 milyon dolar tutarında bir ceza ödemiş olacak.

2 şirketin arasında senelerden beri devam eden patent savaşlarının ilk çıkış konumu da, firmanın FaceTime ve de iMessage gibi çeşitli özellikleri iOS işletim sistemi üzerine entegre etmesi olmuş idi. 2010 senesinde başlamış olan bu yasal süreç, VirnetX şirketinin patentlerinin ihlal edilmiş olduğunun belirlenmesi sonrasında çok büyük bir cezaya dönüşmüş oldu.

Dava sürdüğü müddetçe firmanın piyasaya çıkartmış olduğu bütün yeni iPhone telefon modelleri de davaya dahil olduğundan dolayı, ceza git gide büyümeye başlamış oldu. Bugün yapılmış olan açıklamaya bakılırsa da Apple şirketinin VirnetX şirketine toplam olarak 439 milyon dolar  tutarında bir ceza ödemesine karar verilmiş olduğu açıklandı.

Firmanın ödeyecek olduğu bu cezanın yaklaşık bir şekilde 96 milyon dolar tutarındaki bir kısmı da sadece avukatlık masrafları ve  de davanın açılmış olduğu günden bu zamana kadar işleyen faiz şeklinde belirtildi. Yani aslına bakacak olursanız Apple şirketinin ödeme yapacağı ceza 350 milyon dolar seviyesinde.

apple dava ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.